Як завершиться навчальний рік для школярів та студентів

Розповідаємо, як пройдуть екзамени та ЗНО

Навчальний рік 2019-2020 завершується, але не для випускників шкіл та студентів. На них чекають екзамени та зовнішнє незалежне оцінювання. Як та коли вони їх складатимуть, розповіла виконувачка обов’язків міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Якщо показники в області дадуть змогу послабляти карантинні заходи, це означатиме, що з першого червня в закладах вищої освіти можна буде продовжити освітній процес, зокрема здачу сесії, каже Любомира Мандзій. Проводити екзаменаційні сесії можливо за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів, а також у групах не більше ніж десять осіб.

За словами Мандзій, заклади вищої освіти здебільшого готові до проведення екзаменаційної сесії дистанційно.

Зовнішнє незалежне оцінювання школярі розпочнуть проходити з 25 червня (математика) до 17 липня (хімія). 30 червня учні виконають тести з української мови і літератури, 2 липня – фізики, 6 липня – іспанської, німецької, французької мови, 7 липня – англійської мови, 9 липня – історії України, 13 липня – біології, 15 липня – географії. Пробне тестування пройде 15-17 червня, додаткова сесія – з 23 липня до 11 серпня.

Любомира Мандзій каже, що ці дати є остаточними. Це наказ Міністерства освіти і науки про терміни і графік проведення ЗНО. ЗНО складатимуть усі, хто зареєструвався. Для тих, хто не збирається вступати до вузу після університету, ЗНО не скасовуватимуть.

Перед пунктом здачі ЗНО всім випускникам будуть міряти температуру. При температурі від 37,3 випускника можуть відправити здавати ЗНО на додатковій сесії. Випускників та інструкторів забезпечать масками. Їх закуплять централізовано за кошти з фонду боротьби з COVID-19.

Наступний навчальний рік 2020-2021 не продовжуватимуть на червень. Учні навчатимуться з вересня по травень.

«Законом про повну загальну середню освіту передбачено, що діти повинні вчитися 175 днів в році. Ми не будемо цього порушувати. У вересні на учнів чекає коригуючи навчання. Воно буде індивідуальним і залежатиме від того, як вони оволоділи матеріалом під час карантину. Ми підготуємо рекомендації і направимо їх педагогам», – сказала Мандзій.

За її словами, міністерство сподівається, що в наступному навчальному році педагоги і далі будуть використовувати технології дистанційного навчання.