Posted in

Як завершиться навчальний рік для школярів та студентів: екзамени та ЗНО

Завершення навчального року 2019-2020 для випускників шкіл та студентів передбачає складання екзаменів та зовнішнього незалежного оцінювання. Про те, як та коли це відбуватиметься, розповіла виконувачка обов’язків міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Якщо епідеміологічна ситуація дозволить послабити карантинні обмеження, з першого червня у закладах вищої освіти можна буде відновити освітній процес, зокрема проведення сесії, зазначила Любомира Мандзій. Екзаменаційні сесії будуть проводитися з дотриманням усіх протиепідемічних заходів та в групах не більше десяти осіб.

За словами Мандзій, більшість закладів вищої освіти готові провести екзаменаційні сесії дистанційно.

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) школярі розпочнуть 25 червня з тесту з математики, завершиться оцінювання 17 липня тестом з хімії. 30 червня учні складатимуть українську мову і літературу, 2 липня – фізику, 6 липня – іспанську, німецьку, французьку мови, 7 липня – англійську мову, 9 липня – історію України, 13 липня – біологію, 15 липня – географію. Пробне тестування заплановане на 15-17 червня, а додаткова сесія відбудеться з 23 липня до 11 серпня.

Любомира Мандзій зазначила, що ці дати є остаточними згідно з наказом Міністерства освіти і науки про терміни і графік проведення ЗНО. ЗНО складатимуть усі зареєстровані учасники. Навіть для тих, хто не планує вступати до вузу, ЗНО не скасовуватимуть.

Перед пунктом складання ЗНО у всіх випускників вимірюватимуть температуру. Якщо температура буде 37,3 і вище, випускника можуть відправити на додаткову сесію. Випускники та інструктори будуть забезпечені масками, які централізовано закуплять за кошти з фонду боротьби з COVID-19.

Наступний навчальний рік 2020-2021 не продовжуватиметься на червень. Учні навчатимуться з вересня по травень.

“Законом про повну загальну середню освіту передбачено, що діти повинні навчатися 175 днів на рік. Ми не будемо цього порушувати. У вересні на учнів чекатиме коригуюче навчання, яке буде індивідуальним і залежатиме від того, як вони засвоїли матеріал під час карантину. Ми підготуємо рекомендації та надішлемо їх педагогам”, – зазначила Мандзій.

За її словами, міністерство сподівається, що в наступному навчальному році педагоги продовжать використовувати технології дистанційного навчання.