Щоб вистачило на три місяці. Медикам мають створити запас захисних костюмів

Україна не була готовою до епідемії. Кожен п’ятий медик захворів на коронавірус

Захисні костюми для медиків, які приймають хворих на коронавірус, мають закупити із запасом на три місяці. Таке доручення дав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 25 травня. Пріоритетом у держзакупівлях мають бути товари українського виробництва. При цьому всі вимоги до виробників повинні бути уніфіковані. 

«Необхідно чітко визначити, що забезпеченість засобами індивідуального захисту повинна бути з розрахунку на три місяці. Хочемо зараз сформувати такий запас в лікарнях першої хвилі», – зазначив прем’єр-міністр.

На закупівлю засобів індивідуального захисту, лабораторного устаткування передбачено виділити близько трьох мільярдів гривень. У вівторок починається процедура закупівлі у системі «ProZorro» за скороченою процедурою.

На сьогодні в Україні 20 відсотків медиків захворіли на COVID-19 через те, що медична система не була готова до епідемії.

«В нас не було ані засобів індивідуального захисту, ані респіраторів, ані масок. Також не були прораховані маршрути доставки хворих. Куди має приїхати хворий, визначалося вже у розпал епідемії», – визнав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

 

Світлина на головній: en.hromadske.ua