Ігри з обмеженнями. МОЗ підготувало рекомендації щодо роботи дитячих садків

Пояснюємо, як займатимуться вихованці дитячих садків до завершення карантину

25 травня в Україні планують відкрити дитячі садки. Головний санітарний лікар підготував розпорядження щодо того, як вони мають працювати на період карантину. Документ винесли на громадське обговорення. 

У розпорядженні йдеться, що перед початком зміни всім працівникам садка мають виміряти температуру. Якщо температура тіла буде понад 37,2 С, вихователя до роботи не допускають. Також рекомендують відсторонити від роботи людей з групи ризику (старші 60 років та ті, хто мають хронічні захворювання).

Дітям теж вимірюватимуть температуру: зранку при вході та щочотири години протягом дня. З підвищеною температурою дітей не допускатимуть до занять. А якщо її виявили протягом дня, то дитину мають ізолювати від інших та викликати батьків.

Вихователь забиратиме дитину поза межами будівлі садка. Батьки або супроводжуючі повинні мати захисну маску або респіратор. На вході до закладу має бути антисептик для обробки рук.

На період карантину у садках забороняють використовувати тканинні багаторазові рушники, м’які іграшки, килими з довгим ворсом.

Також рекомендують надавати пріоритет активностям на відкритому повітрі. Пропонують обмежити вправи та ігри, які передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом, використання великої кількості інвентарю та сенсорні заняття (наприклад ліпка).

Дезінфекцію поверхонь мають проводити не рідше, ніж щодві години та після закінчення занять. Також потрібно провітрювати приміщення протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям садка та протягом дня.