«Бог – єдиний дороговказ». У школи повертаються «Основи сім’ї»

Майже пів року тому його заборонили викладати через скарги батьків

Із цього навчального року у старшій школі почали викладати курс «Основи сім’ї». Батьки та науковці виявили у ньому прояви дискримінації і поскаржилися до Міністерства освіти і науки. Тоді дозвіл на викладання курсу відкликали. Утім 30 квітня стало відомо, що курс повертається у школи. Щоправда, автору доведеться внести у підручники певні зміни.

Нагадаємо, курс описує, якою має бути щаслива родина. Це винятково союз чоловіка і жінки. Вони одружуються і вінчаються. Потім у них народжуються діти. Дітей виховують у віруючій християнській родині. Мама – типова берегиня домашнього вогнища і натхненниця. А чоловік – голова родини і захисник.

У школи повертаються «Основи сім’ї»
Цитата з підручника

Написав курс Адріан Буковинський. Він називає себе одним із провідних фахівців з питань сім’ї. За його словами, «Основи сім’ї» навчають, як у майбутньому збудувати щасливу сім’ю і стати відповідальними та ефективними батьками.

Із цим не погодилися батьки, науковці і освітяни по всій країні. У тексті вони виявили положення та цитати, що суперечать законам і Конституції України. Через це вони звернулися до Міністерства освіти. Тому від 26 листопада викладання курсу призупинили.

Після довгих розглядів 30 квітня Адріан Буковинський повідомив, що дозвіл на викладання курсу повернули.

Водночас Міністерство освіти пояснює: посібники, схвалені у 2018 році, не можна використовувати в освітньому процесі. У перевиданих посібниках мають бути враховані зауваження експертів.

У МОН також додають, що викладати такий курс не можна без згоди учнів або їхніх батьків. Також законодавство забороняє залучати кошти батьків на придбання навчальних матеріалів курсів, які є складовою освітньої програми школи.

Що обурило батьків і правозахисників у курсі «Основи сім’ї», читайте тут.

 

Світлина на головній: iod.media