Вірусна благодійність: як місцевий бізнес допомагає боротися з епідемією
Які черкаські компанії рятують медицину в місті й області та як кожен може допомогти
Дають гроші, купують медобладнання і захист для лікарів, роблять антисептики та шиють маски. Поки місцеві бюджети шукають гроші на боротьбу із коронавірусом, бізнес вже допомагає. Як рятують медицину підприємці у Черкасах та області, дізнавалося «Громадське: Черкаси».
22 березня 2019 року на Черкащині зареєстрували перший випадок інфікування. А за півтора тижні в області їх стало 55. На 3 квітня найбільше інфікованих у Кам’янці – 28 людей. На другому місці – Черкаси. Тут 12 інфікованих.
Черкащина
Щоб зупинити поширення інфекції, Черкаська обласна рада виділила з бюджету п’ять мільйонів гривень. За ці гроші купили швидкі тести на грип та коронавірус, засоби індивідуального захисту для лікарів, медикаменти. Зараз укладають договори, щоб придбати апарат штучної вентиляції легень, монітори пацієнтів, кисневі концентратори.
Щоб знайти більше грошей для боротьби з інфекцією, в області створили проєкт «Спільнодія Черкащини: здолати Covid-19». Для цього об’єдналися Черкаська обласна адміністрація, Агенція регіонального розвитку, благодійна організація «БФ «МХП-Громаді», ГО «Молода Черкащина». Підприємці, які також вирішили боротися з епідемією, надсилають гроші на рахунки благодійної платформи.
Так, на рахунки «Спільнодії Черкащини» за тиждень 10 підприємств та чотири фізичні особи перерахували майже 19 мільйонів гривень.

ПРаТ МХП – 14 мільйонів гривень.
ПрАТ «Лебединський насіннєвий завод» – три мільйони гривень.
ТОВ «FREE SYSTEM» і ТОВ «Агрохімпродукт» дали по півмільйона гривень.
ПОСП «Уманський тепличний комбінат» – 250 тисяч гривень.
СТОВ «Дніпро» – 150 тисяч гривень.
ТОВ «АгроРось» з Корсунщини – 100 тисяч гривень.
ПСП «Плешкані» – 50 тисяч гривень.
Фермерське господарство «Агро-Вікторія» і кондитерська фабрика «Меркурій» – по 10 тисяч гривень.
Компанія «Ukravit» теж долучилася. Вона передала більше 50 тисяч літрів дезінфікуючих розчинів для лікарень і медичних установ, військових частин, органів правопорядку і аграрних підприємств. Першу партію – 1050 літрів антисептиків – передали лікарням Черкас, Золотоноші, Канева та районів.

Крім «Спільнодії», в області є й інша ініціатива. Всеукраїнська Аграрна Рада ініціювала акцію «Збережемо життя українців». У місті Умань створили продовольчий резерв, з якого волонтери безкоштовно забезпечують продуктами харчування людей похилого віку, а також лікарів, які цілодобово працюватимуть з хворими на коронавірус.
Чигиринська швейна фабрика «Вікторія» та смілянська «Славна» віддали медикам по тисячі масок.
Черкаси
У Черкасах із резервного фонду на боротьбу з коронавірусом спрямували 5,6 мільйона гривень. Ще хочуть додати 12. Таким чином має бути майже 19 мільйонів. Міський голова Анатолій Бондаренко каже, що близько ста мільйонів шукають у бюджеті розвитку міста. Однак за це мають проголосувати депутати міськради на сесії.
Наприкінці березня у Черкасах теж створили благодійний фонд для подолання коронавірусної інфекції. Першою перерахувала гроші на рахунок фонду «Cherkasy vs Covid-19» група компаній «Надія» – один мільйон гривень. За ці гроші купили зонд-тампони для поліклінік, захисні маски та респіратори, комплекти протиепідеміологічного одягу, частину грошей віддали лікарям «швидкої». Крім того, засновник компанії Андранік Казарян придбав на 300 тисяч гривень засоби захисту для медичних закладів міста.
Станом на третє квітня благодійний фонд зібрав майже 2,5 мільйона гривень із 30 необхідних.

Для благодійного фонду «Cherkasy vs Covid-19» ІТ-компанія Ekreative створила сайт. Він дає можливість зробити процес пожертвування грошей на боротьбу з коронавірусом зручним. Там також можна відстежувати, куди витрачають гроші.
ПАТ «Азот» виділив мільйон гривень на допомогу лікарням міста. Підприємство вже закупило маски і налагодило власне виробництво дезінфікуючого розчину для рук на основі спирту. Також компанія постачатиме в медичні заклади Черкащини кисень.
ТОВ «Маклаут Гамма» перерахувало фонду «Cherkasy vs Covid-19» 500 тисяч гривень.
ПП «ЗБМ «ЦЕГБУД» – 300 тисяч гривень.
Черкаський шовковий комбінат дав 200 тисяч гривень. Також підприємство частково перепрофілювали і тепер там шиють захисні маски. Першу тисячу багаторазових масок вже відправили до Кам’янки.
Приватна підприємиця Олена Діскант перерахувала 100 тисяч гривень.

ФОП Голобородько «Стоматологічна клініка Голобородько» забезпечив масками, костюмами і захисними щитками медиків Білозірської ОТГ, Черкаської обласної дитячої лікарні, Третьої Черкаської міської лікарні швидкої допомоги, Черкаського обласного перинатального центру. На засоби індивідуальної гігієни витратив 90 тисяч гривень.
Агентство «Консалт» закупило на 50 тисяч гривень захисні костюми медикам міських лікарень і вже роздало їх.
ТОВ «Група Венето» почало шити захисні костюми для медичних працівників. Для цього підприємство запрошує на роботу досвідчених швачок, які під час карантину залишилися без роботи. Обіцяють офіційне працевлаштування і медичне страхування.
ТОВ «Нова якість» безкоштовно дезінфікує громадський та приватний транспорт, зупинки, ліфти багатоповерхівок.