У Черкасах обрали новий виконком. Хто ці люди?

Громадське ТБ.Черкаси зібрало досьє на членів виконкому

6 лютого у Черкасах сталася важлива подія – депутати обрали нового секретаря міськради й новий виконавчий комітет. Останні півроку через боротьбу між опозиційними депутатами на чолі з Олександром Радуцьким і міським головою місто фактично зупинилося. До кінця січня виконавчий комітет не міг зібратися, щоб ухвалити бюджет на 2018-ий рік

Перше засідання новоствореного виконкому Черкаської міськради

Що таке виконком?

Міська влада поділяється на виконавчу й нормотворчу. Це відповідно виконком і міська рада, яка складається з депутатів. Виконком – це колегіальний орган. Він безпосередньо управляє містом, постійно вирішує господарчі питання. Останні проблемні питання черкаського виконкому – це виділення землі наближеним до влади людям, дозвіл на будівництво багатоповерхівок на Митниці та в Соснівці.

«Виконком ухвалює тисячі питань, і лише деякі з них мають глобальне стратегічне значення. Як наприклад, бюджет. Всі інші питання – це важка виснажлива праця, яка повинна виконуватися на щоденній основі. Але боротьба іде за ті питання, які мають величезне значення і величезний фінансовий вимір», – каже експертка Комітету виборців України Алла Юрковська.

Новий виконком матиме 11 членів. Найбільше посад у ньому отримала партія «Свобода» – 5, дві посади – «Батьківщина», дві – «Національний корпус», по одній – «Самопоміч» і «Черкащани».

Семеро членів виконкому працюватимуть на зарплатню, четверо – на громадських засадах.

Експертка Комітету виборців України Алла Юрковська

«Як на мене, громадськість повинна стояти поруч і спостерігати, а не вирішувати, як і куди витрачаються гроші. Інакше вони тоді втратять можливість і моральне право говорити, що ці гроші витрачаються не туди. Оці всі посади на громадських засадах, на мій погляд, є політично заангажованими. Як далі у нас вийде, я не знаю, але до цього моменту складалося враження саме таке», – каже експертка Комітету виборців України Алла Юрковська.

ДОСЬЄ НА ЧЛЕНІВ НОВОГО ВИКОНКОМУ

Фото з Facebook

Ярослав Нищик – 31 рік, одружений, має доньку, голова міської організації «Свобода». Освіта: учитель історії, був членом партії «Удар». З 2012-го року займався підприємницькою діяльністю. У 2012-му за участь у мітингу проти ухвалення закону Колесніченка-Ківалова його затримали й побили правоохоронці.

За 2017-рік не заробив нічого, не має ні квартири, ні авто, але має близько трьох тисяч доларів готівки.

Фото Олександра Рибалки

Юрій Ботнар – 31 рік, неодружений. Із 2015 року – депутат черкаської обласної ради від ВО «Свобода». Закінчив Уманський національний університет за спеціальністю – агроном. Тимчасово не працює.

2014-2015 – депутат черкаської міської ради, віце-президент федерації боксу Черкащини.

У 2017-му на сесії обласної ради побився з Борисом Лебедцовим, керівником готельного комплексу Дніпро» через те, що він говорив з трибуни російською.

За останні два роки не заробив ні копійки, зате має Mersedes Benz 1998 року випуску на іноземних номерах та 8 тисяч гривень кредиту.

Фото з Facebook

Ігор Коломоєць – 52 роки, має дружину та сина. З 2016 року заступник міського голови з питань роботи виконавчих органів. Був у складі колишнього виконкому. Член ВО «Свобода»

Закінчив академію державного управління при Президентові України в 2007 році.

Має нерухомість у Черкасах: у 2017 році задекларував дві квартири на себе. В 2016 році разом зі своєю дружиною став співвласником однієї квартири в Черкасах, двох земельних ділянок та одного будинку в селі Лозівок та Будище. Має задекларований автомобіль Toyota Авенсіс 2011 року. Також має задекларовані статки в 350 тис гривень.

Фото з Facebook

Діана Тяско – 27 років, активістка ВО «Свобода» та об’єднання українок «Яворина». У 2015-му балотувалася до Черкаської міськради від ВО «Свобода», членкиня оргкомітету фестивалю нескореної нації «Хаолодний Яр».

Фото з Facebook

Олександр Поліщук – 21 рік, член ВГО «Сокіл». У 2015-му здобув середню освіту в Золотоніському професійному ліцеї, безробітний. Після навчання вирушив на фронт. Служив у окремій зведеній штурмовій роті «Карпатська Січ». Після поранення його перевели до 8-ої механізованої бригади. Навесні 2017 року його демобілізували за станом здоров’я.

Нині навчається в Черкаському національному університеті на історика. Депутат Золотоніської міськради VII скликання від ВО «Свобода».

Має два гектари землі в селі Зорівка Золотоніського району. У 2015-му році Золотоніська міськрайонна прокуратура порушила проти нього кримінальну справу за пропагування нацистського режиму.

Фото з Facebook

Людмила Бордунос – 35 років, юристка, колишня помічниця депутата міськради минулої каденції Володимира Халая, представляла також інтереси його компанії «Промелектробуд». На останніх виборах міського голови й депутатів міської ради була юристкою міської територіальної виборчої комісії. Тоді намагалася зняти кандидатуру Сергія Одарича та кандидатів у депутати від його партії через неналежно оформлені документи. Центральна виборча комісія потім все ж зареєструвала і Одарича, і його кандидатів у депутати.

Пізніше була помічницею депутата міської ради від партії «Самопоміч» Олексія Романова, була секретарем комісії з контролю закупівель. Але формально через неї у 2016-му році за ініціативи Олександра Радуцького та Анатолія Бондаренка депутати скасували допорогові закупівлі «Прозорро» через те, що вона нібито заробляла гроші  на консультуванні бізнесменів у цій системі.

Ось як півтора роки тому міський голова сказав про Людмилу Бордунос: «У великій громаді знайдеться одна людина, яка зіпсувати може все».

Фото з Facebook

Ігор Кривошеєв –  53 роки, головний електрик заводу «Азот». У 2015-му став депутатом міської ради від партії ВО «Черкащани».

За 2016-ий рік задекларував 335 тисяч гривень зарплатні, 70 тисяч доларів та 20 тисяч гривень, має автівку Audi Q7 2007 року випуску.

Від «Батьківщини» у виконкомі, крім міського голови Анатолія Бондаренка, є його соратник Ігор Волошин.

Фото з Facebook

Ігор Волошин – 34 роки. За фахом – історик, був головним спеціалістом зі зв’язків із громадськістю департаменту освіти. Наприкінці 2016-го року очолив освітній департамент.

На початку цього року Національне агентство з питань запобігання корупції побачило конфлікт інтересів у призначенні Ігоря Волошина. НАЗК запідозрило Анатолія Бондаренка у вчиненні адміністративного правопорушення, коли він своїм розпорядженням без проведення конкурсу призначив Ігоря Волошина, свого однопартійця, на керівну посаду, не повідомивши при цьому у встановленому законом порядку про наявність конфлікту інтересів. Протокол НАЗК про підозру мера в корупції завернув Соснівський райсуд.

Партія «Національний корпус» отримала у виконкому двох членів – Ігоря Зайчука та Сергія Амброса.

Фото з Facebook

Сергій Амброс  батько загиблого Сергія Амброса, активіст полку АЗОВ, інженер.

Його син Сергій Амброс – активіст Революції Гідності і боєць полку АЗОВ. У 24 роки він загинув на Сході України у м. Широкине в лютому 2015. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня та орденом «Народний Герой України».

Побратими з Цивільного Корпусу та полку АЗОВ відкрили у Черкасах на честь Сергія Амброса соціальний спортивний зал.

Фото Олександра Рибалки

Ігор Зайчук – юрист за освітою, представник цивільного корпусу «Азов». Навчався в Одеській національній юридичній академії. Працював молодшим інспектором у відділі поліції охорони об’єктів стратегічного значення.

Має квартиру в Черкасах, земельні ділянки у Мошнах та Черкасах.

У липні 2017 він придбав легковий автомобіль «Шкода Фабіа» 2012 випуску.

У своїй останній декларації Ігор згадав про грошовий подарунок 130 000 гривень від Зайцевої Наталії Петрівни.