6 лютого в Черкасах відбулася значна подія – депутати обрали нового секретаря міськради та новий виконавчий комітет. Протягом останніх півроку місто фактично зупинилося через конфлікти між опозиційними депутатами на чолі з Олександром Радуцьким та міським головою. До кінця січня виконком не міг зібратися для ухвалення бюджету на 2018 рік.
Що таке виконком?
Міська влада поділяється на виконавчу й нормотворчу гілки – виконком та міську раду, яка складається з депутатів. Виконком – це колегіальний орган, який безпосередньо управляє містом та постійно вирішує господарські питання. Останні проблеми черкаського виконкому – це виділення землі наближеним до влади людям, дозвіл на будівництво багатоповерхівок на Митниці та в Соснівці.
«Виконком ухвалює тисячі рішень, і лише деякі з них мають глобальне стратегічне значення, як, наприклад, бюджет. Всі інші питання – це важка виснажлива праця, яку необхідно виконувати щодня. Але боротьба йде за ті питання, які мають величезне значення та фінансовий вимір», – зазначає експертка Комітету виборців України Алла Юрковська.
Новий виконком складатиметься з 11 членів. Найбільше посад отримала партія «Свобода» – 5, дві посади – «Батьківщина», дві – «Національний корпус», по одній – «Самопоміч» і «Черкащани».
Семеро членів виконкому працюватимуть на зарплатню, четверо – на громадських засадах.
Експертка Комітету виборців України Алла Юрковська
«На мою думку, громадськість повинна стояти поруч і спостерігати, а не вирішувати, як і куди витрачаються гроші. Інакше вони втратять можливість і моральне право говорити, що ці гроші витрачаються не туди. Всі ці посади на громадських засадах, на мій погляд, є політично заангажованими. Як далі буде, я не знаю, але на цей момент складається саме таке враження», – каже Алла Юрковська.
ДОСЬЄ НА ЧЛЕНІВ НОВОГО ВИКОНКОМУ
Ярослав Нищик – 31 рік, одружений, має доньку, голова міської організації «Свобода». Освіта: учитель історії, був членом партії «Удар». З 2012 року займався підприємницькою діяльністю. У 2012-му за участь у мітингу проти ухвалення закону Колесніченка-Ківалова його затримали й побили правоохоронці.
За 2017 рік не заробив нічого, не має ні квартири, ні авто, але має близько трьох тисяч доларів готівки.
Юрій Ботнар – 31 рік, неодружений. З 2015 року – депутат черкаської обласної ради від ВО «Свобода». Закінчив Уманський національний університет за спеціальністю агроном. Тимчасово не працює.
2014-2015 – депутат черкаської міської ради, віце-президент федерації боксу Черкащини.
У 2017 році на сесії обласної ради побився з Борисом Лебедцовим, керівником готельного комплексу «Дніпро», через те, що той виступав російською.
За останні два роки не заробив ні копійки, зате має Mersedes Benz 1998 року випуску на іноземних номерах та 8 тисяч гривень кредиту.
Ігор Коломоєць – 52 роки, має дружину та сина. З 2016 року заступник міського голови з питань роботи виконавчих органів. Був у складі попереднього виконкому. Член ВО «Свобода».
Закінчив академію державного управління при Президентові України у 2007 році.
Має нерухомість у Черкасах: у 2017 році задекларував дві квартири на себе. У 2016 році разом з дружиною став співвласником однієї квартири в Черкасах, двох земельних ділянок та одного будинку в селах Лозівок та Будище. Має автомобіль Toyota Avensis 2011 року. Також задекларував статки у 350 тис. гривень.
Діана Тяско – 27 років, активістка ВО «Свобода» та об’єднання українок «Яворина». У 2015 році балотувалася до Черкаської міськради від ВО «Свобода», членкиня оргкомітету фестивалю нескореної нації «Холодний Яр».
Олександр Поліщук – 21 рік, член ВГО «Сокіл». У 2015 році здобув середню освіту в Золотоніському професійному ліцеї, безробітний. Після навчання вирушив на фронт. Служив в окремій зведеній штурмовій роті «Карпатська Січ». Після поранення його перевели до 8-ої механізованої бригади. Навесні 2017 року демобілізований за станом здоров’я.
Нині навчається в Черкаському національному університеті на історика. Депутат Золотоніської міськради VII скликання від ВО «Свобода».
Має два гектари землі в селі Зорівка Золотоніського району. У 2015 році Золотоніська міськрайонна прокуратура порушила проти нього кримінальну справу за пропагування нацистського режиму.
Людмила Бордунос – 35 років, юристка, колишня помічниця депутата міськради минулої каденції Володимира Халая, представляла інтереси його компанії «Промелектробуд». На останніх виборах міського голови та депутатів міської ради була юристкою міської територіальної виборчої комісії. Тоді намагалася зняти кандидатуру Сергія Одарича та кандидатів у депутати від його партії через неналежно оформлені документи. Центральна виборча комісія все ж зареєструвала і Одарича, і його кандидатів у депутати.
Пізніше була помічницею депутата міської ради від партії «Самопоміч» Олексія Романова, була секретарем комісії з контролю закупівель. Але формально через неї у 2016 році за ініціативи Олександра Радуцького та Анатолія Бондаренка депутати скасували допорогові закупівлі «Прозорро», бо вона нібито заробляла гроші на консультуванні бізнесменів у цій системі.
Півтора року тому міський голова сказав про Людмилу Бордунос: «У великій громаді знайдеться одна людина, яка зіпсує все».
Ігор Кривошеєв – 53 роки, головний електрик заводу «Азот». У 2015 році став депутатом міської ради від партії ВО «Черкащани».
За 2016 рік задекларував 335 тисяч гривень зарплати, 70 тисяч доларів та 20 тисяч гривень, має автівку Audi Q7 2007 року випуску.
Від «Батьківщини» у виконкомі, крім міського голови Анатолія Бондаренка, є його соратник Ігор Волошин