Сім гектарів релаксу. У Черкасах облаштовують новий парк (ФОТО)

Читайте, яким буде новий парк поблизу Долини троянд

На території сім з половиною гектарів поблизу Долини троянд облаштовують новий парк. Ще торік йому обрали назву – «Молодіжний». Наразі парк готують до сезону відпочинку. Що там буде, дізнавалося Громадське: Черкаси.

Наразі парк отримує статус об’єкта природно-заповідного фонду. Такий статус захищає територію від майбутніх забудов. Вже є відповідне рішення міської ради, тепер чекаємо на рішення обласної.

На території майбутнього парку вже почистили прибережну смугу від кущів і очерету, підрізали дерева і зрізали аварійні. Тепер там збираються висадити молоді дерева. За словами начальника відділу екології департаменту житлово-комунального комплексу міської ради Володимира Гусаченка, для цього вже замовили вільху, липу, акацію і дуб.

Парк «Молодіжний» у Черкасах

Парк «Молодіжний» у Черкасах

Висадити дерева планують під час всеукраїнської акції «Озеленення України». Заплановано, що по всій Україні активісти та представники бізнесу висадять понад мільйон дерев. А ще там хочуть створити Алею випускників.

«Торік в Україні вирішили замінити традицію запуску кульок в небо, і замість цього почали висаджувати дерева. З цього приводу до нас уже звернулися представники освіти. Ми вже запланували на території парку Алею випускників. Всі посадки проводитимуть під чітким контролем. На всіх локаціях будуть фахівці, які в разі чого допоможуть», – каже Володимир Гусаченко.

Парк «Молодіжний» у Черкасах

Парк «Молодіжний» у Черкасах

На території парку облаштують пляжну зону, встановлять лавки та сміттєві контейнери. Навколо нього зроблять доріжки. За словами начальника відділу екології, у тій зоні бракує парковок для автомобілів, тож думатимуть і над цим питанням.

Поки що грошей на парк у бюджеті немає. Як і немає проєктних ескізів. Але Володимир Гусаченко обіцяє, що думку містян врахують.

«Зробимо ескізи і потім звернемося до громадськості. Хай містяни скажуть, що б вони там хотіли бачити, але в межах зеленої зони, тобто жодного будівництва. Там має бути зона відпочинку. Влітку там багато містян відпочиває. Можливо, варто передбачити зону для шашликів. Така можливість є», – говорить Володимир Гусаченко.