Posted in

Люди, що змінюють місто: Даша Подолян

Започаткувала конкурс «Ідея-Дія-Результат»

У Черкасах Громадська організація «Промолодь» вже другий рік поспіль організовує конкурс «Ідея-Дія-Результат». Це змагання громадських проектів для жителів Черкас, які прагнуть всебічно розвивати своє місто.

Організатори вірять, що успішні проекти можуть стати прикладом для інших і спонукати більше людей брати на себе відповідальність за розвиток свого міста.

Інформація про конкурс «Ідея-Дія-Результат»:

Організатори: Даша Подолян та Іван Подолян з ГО «Промолодь».

Мета конкурсу: активізація громадських ініціатив.

Напрямки проектів: розвиток міських просторів, популяризація здорового способу життя, екологія та енергоефективність міста, підвищення активності громади міста, мистецтво як складова міського життя, прогресивна освіта.

Період реалізації проектів: з травня по серпень 2016 року.

Головний приз: навчальна поїздка до Польщі.

Результати конкурсу: 6 переможців:

  • Анна Тарапата, проект «Шлях до нової себе»;
  • Юрій Романов, IT-проект «Hi-teens»;
  • Анастасія Картіка, проект «TRAVEL FEST SIDIDOMA»;
  • Євгенія Марчук, фестиваль академічної української музики;
  • Денис Андрущенко, проект «Спільні вечері»;
  • Олена Желєзняк, проект «Ораторська платформа».

Ми поспілкувалися з організаторкою конкурсу Дашею Подолян про конкурс і її мотивацію змінювати місто.

– Даша, розкажи, як виникла ідея конкурсу?

– Ідея була не нашою. Минулого року її подав черкаський підприємець Юрій Поліщук, який реалізувався у власному бізнесі і хотів підтримати соціальні проекти. Він запропонував провести конкурс, щоб залучити більше людей до громадських ініціатив. Ми з Іваном розробили конкурс з нуля: навчання, журі, поїздка до Польщі. Юрій Поліщук став основним меценатом, а наша робота як координаторів була волонтерською. Цього року у конкурсу інші меценати.

– Яка мета конкурсу?

– Основна мета – виявити потенціал активності у нашої молоді. Людей свідомих та активних багато, але вони не знають про існування одне одного. Тому ми зібрали цих людей, познайомили їх між собою, допомогли відшліфувати їхні ідеї та реалізувати їх у Черкасах.

– В чому особливість цього конкурсу?

– Це відкриті лекції, які ми проводили щотижня протягом півтора місяця. На них зароджується спільнота активних людей, які вірять, що своїми силами можна щось змінити. Ми розповідали про менеджмент, написання проектів, їх піар, знаходження фінансування, виступи на публіці. Друга частина лекцій – робота у групах для «прокачки» своїх ідей. Це допомагає зрозуміти, що у Черкасах є багато людей, які цікавляться громадською діяльністю.

– Чому ви організовуєте цей конкурс без фінансової винагороди?

– Я і мій чоловік свідомо обрали жити в Черкасах. Можливостей поїхати багато, але ми хочемо змінити місто на краще. Конкурс – це дієвий механізм залучення людей до громадської діяльності. Головний приз – поїздка до Польщі – мотивує людей до участі, а середовище активних людей спонукає їх реалізовувати свої проекти.

– Що тебе мотивує бути громадською активісткою?

– Після перших поїздок за кордон хочеться там залишитися. Але, повертаючись додому, бачиш потенціал: фантастичне Дніпро, комфортне місто для створення сім’ї. Хочеться, щоб місто було більш активним і цікавим. Тому ми і робимо його таким своїми проектами.

– Розкажи про головний приз конкурсу.

– Винагорода переможцям – навчальна поїздка до Польщі, до Кракова. Поїздка триватиме тиждень, кожен переможець пройде стажування в організації, яка має подібні напрямки. Такі поїздки приносять багато ідей для Черкас.

– Чому не подалися на грант для фінансування конкурсу?

– Для нас важливо, щоб поїздку фінансували містяни, особливо малий бізнес Черкас. Це мотивує бізнес підтримувати активістів, які роблять місто кращим. Це також свідчить про дієвість і талановитість людей, які реалізували свої проекти з нульовим бюджетом.

– Як ви допомагаєте переможцям у реалізації проектів?

– Ми ділимося контактами, допомагаємо домовитися за приміщення, обладнання, знайомимо з потрібними людьми, допомагаємо знайти волонтерів. Ми не надаємо гроші, а лише знання, як їх залучати. Досвід показує, що це працює. Ми хочемо зруйнувати стереотип, що для реалізації проекту потрібен грант. Ми починали всі наші проекти з нуля, а ресурси потім підтягуються.

– Чи потрібні вам гроші для проектів?

– Так, звичайно. Зараз ми зібрали половину коштів для фінансування поїздки до Польщі й активно шукаємо спонсорів. Допомогти зробити Черкаси кращими можна за такими реквізитами:

Отримувач: ГО «Промолодь», ЄДРПОУ 39770832, Банк: ЧГРУ «Приватбанк», МФО 354347, №26009051522090 Призначення платежу: добровільна пожертва на конкурс ІДР