Температура ґрунту і повітря, швидкість та напрямок вітру, рівень опадів, видимість, атмосферний тиск і вологість – все це щоденно відстежують метеорологи.
Одна з семи метеорологічних станцій знаходиться на території Черкаського аеропорту, де доступ суворо обмежений. Заснована в 1954 році, ця станція обслуговує аеропорт. В Україні існують і старші станції, яким понад сто років.
Оксана Калошина, начальник АМСЦ Черкаси, зазначає:
“Ми належимо до Черкаського гідрометеоцентру. Працівники щодня долають півтора кілометра вздовж злітної смуги від аеропорту. Особливо важко це робити взимку через великі замети, коли дорога майже не розчищається. Знайти співробітників нелегко, оскільки професія специфічна і мало спеціалістів такого напрямку навчаються в Україні. Хоча робота цікава”.
Спостереження на станціях проводяться кожні три години. Отримані дані метеорологи надсилають до банку даних, а на їх основі синоптики створюють прогноз погоди.
Тетяна Охріменко, технік-метеоролог, додає:
“Спостереження ми проводимо цілодобово, тому працюємо тут і вночі. Іноді трохи страшно залишатися, але в нас є охорона. Метеорологічні спостереження відбуваються одночасно по всій земній кулі. Є так званий «скоординований міжнародний час», з яким у нас зараз різниця три години. І хоч польотів у нас зараз дуже мало, ми все одно працюємо, передаємо дані для тих польотів, які є, а також робимо кліматичні спостереження”.