Люди непомітних професій. Метеоролог

Одна із семи метеорологічних станцій розташована на території Черкаського аеропорту.

Температура ґрунту, повітря, швидкість та напрямок вітру, рівень опадів, видимість, атмосферний тиск та вологість – усе це щодня визначають метеорологи.

Одна із семи метеорологічних станцій розташована на території Черкаського аеропорту, вхід сюди суворо обмежений. Метеостанція, що обслуговує аеропорт, заснована у 1954 році, однак в Україні є й такі, яким більше ста років.

Оксана Калошина, начальник АМСЦ Черкаси:

«Ми належимо до Черкаського гідрометеоцентрую Від аеропорту працівники щодня долають півтора кілометри вздовж злітної смуги, особливо тяжко це дається взимку, коли великі замети і дорога майже не розчищається. Співробітників шукати нелегко, тому що професія специфічна, дуже мало спеціалістів такого напрямку навчаються в Україні. Хоча працювати цікаво».

Спостереження на станціях проводять кожні три години. Отримані дані метеорологи надсилають до банку даних, а на їх основі синоптики роблять прогноз погоди.

Тетяна Охріменко, технік-метеоролог:

«Спостереження ми проводимо цілодобово, тож працюємо тут і вночі. Іноді трохи страшно тут залишатися, але в нас є охорона. Метеорологічні спостереження відбуваються одночасно по всій земній кулі. Є так званий «скоординований міжнародний час», з яким у нас зараз різниця – 3 години. І хоч польотів у нас зараз дуже мало, ми все одно працюємо, передаємо дані для тих польотів, які є, а також робимо кліматичні спостереження».