Громадська спілка «Черкаська асоціація ОСББ та ЖБК «На варті» сприяє мешканцям у керуванні багатоквартирними будинками
Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) нагадує мініатюрну модель України. Якщо мешканці можуть ефективно керувати процесами у своєму будинку, то можуть досягти успіху й на вищому рівні. Володимир Друмашко вважає, що тим, хто хоче випробувати свої сили у ролі кризового менеджера, варто почати з власного будинку. Його громадська спілка «Черкаська асоціація ОСББ та ЖБК «На варті» надає консультації щодо правильного управління багатоквартирними будинками. Це один із матеріалів рубрики «Громадський сектор», в якому висвітлюються активні громадські організації Черкас.
«У 2011 році я придбав приміщення у будинку, яке важко було назвати квартирою. Там не було ні води, ні електрики, ні опалення. Голова ОСББ зник, залишивши багато проблем. Я вирішив спробувати змінити ситуацію. Крок за кроком ми пройшли шлях реконструкції будинку: від зовнішніх комунікацій до косметичного ремонту під’їздів. Зараз мешканці живуть комфортно, встановлено погодозалежне регулювання теплопостачання, що дозволяє економити. У нас багато планів щодо утеплення будинку», – розповідає Володимир Друмашко.
Сьогодні він керує кількома ОСББ у багатоповерхівках, більшість з яких були занедбані попередніми балансоутримувачами, і тепер потребують вирішення численних проблем.
«Я переконаний, що всі будинки повинні мати ОСББ. Хто їх обслуговуватиме – ОСББ, найнятий управитель чи управлінська компанія – це інше питання. Проблема житлового фонду України у його зношеності. Більшість будинків мають понад 20-25 років. Відремонтувати їх виключно за державні кошти неможливо. Тому, якщо ми не хочемо зіштовхнутися з проблемами, зараз треба вкладати в ОСББ для модернізації та енергоефективності. Ті ОСББ, що стали на шлях модернізації, за п’ять років зробили більше, ніж комунальні підприємства за 25 років», – підкреслює Володимир Друмашко.
Розуміючи, що об’єднання допомагає досягти більшого, майже п’ять років тому голови ОСББ створили громадську спілку «Черкаська асоціація ОСББ та ЖБК «На варті». Її очолив Володимир Друмашко.
«Наша спілка об’єднує близько 50 ОСББ. Ми організовуємо заходи та тренінги для голів ОСББ, аби вони ефективніше виконували свою роботу. Спільно вирішуємо проблеми: від малих до великих. Захищаємо інтереси ОСББ за принципом єдності. Якщо на якесь ОСББ чиниться тиск, ми одразу звертаємо на це увагу і намагаємось захистити його інтереси. Ми розуміємо: якщо сьогодні одне ОСББ зазнає поразки, завтра на черзі будуть інші. Тому ми одразу даємо відсіч монополістам, як-от Черкасигаз, Обленерго, ТЕЦ, Черкаситеплокомуненерго», – зауважує голова спілки.
Свого часу ОСББ об’єднали зусилля для скасування необґрунтованого податку на землю. У 2015 році міськрада збільшила податок на землю під будинками для ОСББ у 33 рази, що призвело б до збільшення плати за утримання будинків. Громадська спілка почала публічно виступати проти цього рішення і змогла повернути попередню ставку податку.
Громадська спілка пропонує шляхи модернізації житлового фонду Черкас. Зокрема, Володимир Друмашко зареєстрував петицію щодо списання всіх житлових будинків міста з балансу комунальних підприємств міської ради, якщо у них є приватні приміщення. Вона набрала необхідну кількість голосів для розгляду депутатами.
«На модернізацію житлового фонду Черкас потрібні сотні мільйонів гривень, яких немає в міському бюджеті. Фінансування капітальних ремонтів має здійснюватися на умовах співфінансування з обов’язковим залученням коштів співвласників. Луцьк вже обрав цей шлях, списавши всі будинки з балансу і зосередивши увагу на модернізації та енергоощадних заходах», – йдеться у тексті звернення.
Володимир Друмашко зауважує, що назва спілки «На варті» була обрана не випадково. Вони постійно відстоюють інтереси співвласників будинків і працюють над вдосконаленням програми «Формування відповідального власника житла».
У Черкасах діє міська програма підтримки ОСББ «Формування відповідального власника житла» на 2018 рік. Вона передбачає співфінансування встановлення індивідуальних теплових пунктів, приладів обліку ресурсів, ремонту покрівлі та модернізації внутрішньобудинкових мереж.
При розумному підході та тарифах, мешканці можуть накопичувати кошти для потреб будинку. Наприклад, у п’ятипід’їзному будинку на 232 квартири за півроку ОСББ накопичило 60 тисяч гривень, що дозволило планувати заміну освітлення на світлодіодне.
«ОСББ – це інструмент ухвалення спільних рішень. Якщо ним правильно користуватися, можна досягти добрих результатів. Головне, щоб люди зустрічалися і ухвалювали спільні рішення», – каже Володимир Друмашко.
Контакти громадської спілки «Черкаська асоціація ОСББ та ЖБК «На варті»
Голова спілки: Володимир Друмашко
Тел.: (067) 470-47-47
Електронна пошта: [email protected]
Ця публікація представлена в рамках програми сприяння громадській активності «Долучайся», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та здійснюється Pact в Україні. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і необов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку та уряду США.