Віталій Андрієць. Мудрий тесля

Переселенець навчає хлопчиків теслярства та життєвої мудрості

Віталій Андрієць вже рік безкоштовно навчає хлопчиків теслярства та роботи з електроінструментами. Він створив майстерню «Мудрий Тесля», де ділиться життєвою мудрістю та навчає робити корисні для дому речі.  Родом він із Луганська, а коли почалася війна, переїхав із сім’єю до Черкас.

Віталій Андрієць із сім’єю. Фото з Facebook

Мій друг, пастор церкви «Дім Євангелія», запросив нас переїхати в Черкаси. Мене дуже надихнуло місто. Тут багато волонтерів та соціально активних людей. Я теж перейнявся ідеєю служити місту.

Рік тому ми з друзями в церкві говорили про те, як бути хорошим батьком, і зрозуміли, що кожному з нас не вистачало батька. До прикладу, мій батько залишив сім’ю, коли мені було два роки. Тому у нас з’явилася ідея допомагати дітям, які ростуть без батька, ставати чоловіками.

Для мене це місія, а не хобі. Моя місія – вчити бачити портрет чоловіка. Зараз у світі чоловіки часто йдуть із сім’ї, відмовляючись брати відповідальність на себе. На початку занять я намагаюся передати хлопчикам життєву мудрість: свою або біблейську. Я часто використовую Книгу Притч. Вона вчить простих речей: як бути хорошим другом, сином або батьком.

Мій семирічний син Василь також займається в майстерні. Багато речей, які він тут зробив, ми використовуємо вдома.

У майстерні ми робимо практичні речі. Починали із корабликів, літачків, але частіше за все це були ящик для інструментів, годівничка для птахів, серветниця, стілець, драбина, тобто те, що знадобиться у побуті.

Годівничка, зроблена дітьми. Фото з Facebook

Зараз у нас займаються хлопці 7-12 років, поки дівчат ми не беремо. Спочатку ми працювали лише з хлопцями із неповних сімей, але пізніше почали допомагати усім охочим.

Найважливіше, що батьки можуть дати дітям, – це свій час. Після роботи ми часто думаємо, що заслужили право на відпочинок, але варто хоча б 15 хвилин провести з дитиною. Слухайте і чуйте вашу дитину!