«Продав душу за кіно». Олександр Фауст

Історія 17-річного черкаського режисера, який знімає кримінальні фільми

Олександр Фауст – 17-річний черкаський режисер. Він зняв 4 короткометражні фільми та 5 музичних кліпів. Нещодавно у мережі з’явилася його нова стрічка «Не Комільфо». Про неї, любов до кримінальних сюжетів, курйози на зйомках і майбутній фільм він розповів у інтерв’ю для Громадського ТБ: Черкаси.

Короткометражки я почав знімати з 9 класу. Ім’я Фауст мені дали ще задовго до того, як я почав знімати фільми, років з 11-ти. В школі я постійно дивився фільми і обговорював їх з друзями. Вони казали, що я одержимий фільмами, ніби продав душу дияволу і обізвали мене Фаустом.

Я всьому навчився в інтернеті. І найголовніше – дивлюся дуже багато фільмів.

В перших фільмах грали не актори, а мої друзі чи друзів друзів.

Кожен фільм я роблю як свій невеличкий експеримент. Мені цікаво зробити щось таке, що викличе неоднозначну реакцію у глядачів.

Фільм «Не Комільфо» я зняв ще рік тому, у 2016-му. Але виклав його в мережу лише в жовтні цього року, бо стрічка була на кінофестивалях. Він потрапив на 3 українські кінофестивалі, і на одному з них, «Кіномаршрут», зайняв перше місце в номінації «Ігровий фільм». Сюжет у фільмі – повна жесть, тому багато фестивалів, думаю, злякалися його брати.

Мої перші дві стрічки «Музикант» і «Літачок» отримали призові місця на Черкаському фестивалі кіно. Приємно, коли не лише мама й тато кажуть тобі: «Добре, молодець».

Нагороди Олександра на Черкаському фестивалі кіно / фото з Facebook
Зйомки фільму “Не Комільфо” /фото з Facebook

Роль трупа у фільмі «Не Комільфо» зіграв мій друг. Він знімався у моїй короткометражці «13-ий поверх». До ролі трупа він підійшов із оптимізмом і азартом. Коли ми знімали цю сцену, хтось викликав поліцію.

У фільмі «Поза системою» я знімався у головній ролі, бо актор в останній момент відмовився.

За людьми, які у кримінальній сфері, спостерігати цікавіше, ніж за абсолютно позитивними чи негативними персонажами. Будь-яку історію можна зробити за рахунок криміналу.

Якби я не захоплювався кіно, то, цілком можливо, став би контрабандистом

Я знімаю максимально бюджетне кіно.

Фільм «Таємниці мого міста» із Анатолієм Бондаренком знято непогано. Але бачу мера в іншій ролі – таксиста із фільму «Брат -2». Це було б цікавіше, ніж роль гетьмана.

Музика черкаського гурту «Спів Братів» – майже у кожному моєму фільмі. Я зняв для них 5 музичних кліпів.

Класно було би знімати таке українське кіно, на яке б люди йшли в кінотеатр. І могли сприймати його адекватно.

Я планую знімати короткометражку «Золотий годинник». Це буде фільм на 20 хвилин. Я провів на нього кастинг і вже є дуже хороший саундтрек.

Порно не знімав би ніколи. Працювати в порно-індустрії – це дуже дивно. Але в деяких таких фільмах сюжет, може, й краще, ніж у моїх.

Я мрію зняти повнометражний фільм. Це може бути кримінальна драма або кримінальна комедія. І там буде історія кохання.