Соціальне таксі. Як на Черкащині перевозять людей з інвалідністю

Ви маєте право на 5 безкоштовних перевезень щомісяця

Зробити більш мобільними людей з інвалідністю покликане соціальне таксі. Із 2012-го таку послугу надають у Черкасах, а віднедавна люди з інвалідністю можуть комфортно пересуватися і в Умані, Звенигородці, Золотоноші та Чорнобаї. Громадське ТБ:Черкаси дізналося, як на Черкащині працюють соціальні перевезення.

Таксі для людей з інвалідністю в Черкасах

У лютому 2012-го у Черкасах почало працювати таксі для людей з інвалідністю. Досі одного транспортного засобу цілком вистачало для задоволення існуючих потреб, переконують у департаменті соціальної політики міськради.

Автомобіль наразі перебуває на балансі КП «Черкасиелектротранс». Він обладнаний автомобільною платформою для підйому/спуску осіб з інвалідністю у кріслі-візку.

Надання послуги «Інва-таксі» здійснюється, як правило, в межах Черкас від пункту відправлення до пункту призначення та у зворотному напрямку. Виїзд за межі міста здійснюється винятково для того, щоб замовник дістався до вузлової залізничної станції імені Тараса Шевченка міста Сміла (за умови пред’явлення залізничного пасажирського квитка).

Фото Facebook Anna Oleksandrivna

Послуга надається з 8.30 до 19.30 щоденно без вихідних. Надання послуги в інший час здійснюється, якщо необідно дістатися до вузлової станції або для участі у міських культурно-масових заходах, що відбуваються у вечірній час. Можливість користування послугою у цьому випадку продовжується до 22 години.

Прийом замовлень на отримання послуги «Інва-таксі» здійснює диспетчер підприємства-надавача послуги в робочі дні з 8.30 до 17.00 завчасно, але не пізніше ніж за 2 доби до запланованої поїздки. За умови вільного часу у графіку руху автомобіля або у випадку збігу з іншим маршрутом, замовлення виконують у день надходження.

Щомісяця на пільгових умовах (з відшкодуванням витрат за надані послуги з міського бюджету) послуга надається замовнику на п’ять поїздок.

На умовах 50% оплату вартості наданої послуги замовником послуги здійснюються поїздки:

  • шоста та усі наступні у поточному місяці;
  • поїздки до вузлової залізничної станції у Смілі незалежно від кількості використаних пільгових поїздок у поточному місяці;
  • поїздки після 19.30 незалежно від кількості використаних пільгових поїздок у поточному місяці.
Фото Facebook Anna Oleksandrivna

Скористатися послугами«Інва-таксі» можуть особи з розладами опорно-рухового апарату, які пересуваються за допомогою інвалідного візка (дорослі з встановленою інвалідністю 1,-2 груп та діти з інвалідністю).

Документом, що підтверджує право на отримання послуги «Інва-таксі», є довідка до акта огляду медико-соціальної експертної комісії. Під час користування послугою вперше замовник пред’являє водію автомобіля оригінал та копію довідки до акта огляду МСЕК та документ, що посвідчує особу, при кожному наступному користуванні – оригінал документу, що посвідчує особу.

Замовити інва-таксі можна за телефоном (067) 22-55-200.

«Інва-таксі» на Черкащині

Соціальне таксі в Умані / фото Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради

30 листопада «Фонд родини Нечитайло» передав чотири переобладнані пасажирські мікроавтобуси для потреб людей з інвалідністю в Умань, Звенигородку, Золотоношу та Чорнобай. Як і в Черкасах, для того, щоб скористатися послугами автомобілів, необхідно попередньо забронювати поїздку по телефону і в призначений час авто з водієм доставлять у потрібне місце. Це спільний проект Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації та фонду. Його мета: розвиток послуг соціальних перевезень людей із інвалідністю та маломобільних груп населення.

Нові машини зможуть одночасно перевозити людей з особливими фізичними потребами та супроводжуючих осіб – соціального працівника, медиків або родичів пасажира.

Наприклад, в Умані заявки на обслуговування спецавтотранспортом приймаються диспетчером за 3 дні до виїзду, у виняткових випадках за 1 добу за телефоном.  При цьому, обов’язково потрібно вказати день, час, початковий та кінцевий пункт маршруту, час виїзду та наявність супроводжуючої особи.

Зробити це можна за номерами телефонів: 0474-43-72-92, 0474-44-02-55,  097-543-54-60

Соціальне таксі в Умані / фото Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради

В Умані і раніше працювала програма соціального таксі, розповідає Галина Кучер, начальник Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради. 

«Ми обладнали стареньку «Газель» підйомником і цього авто нам вистачало для транспортування людей у реабілітаційні заклади, загальноміські установи чи до поліклініки. Але з часом, одного авто стало недостатньо: у нас 40 дітей «візочників», 170 дорослих і із вадами опорно-рухового апарату  2 000 осіб. До того ж, на цьому авто працювали на волонтерських засадах. Визначили, що окрім інвалідів, таксі зможуть користуватися і просто люди, у яких проблеми зі здоров’ям, які не можуть дійти до пільгового автобуса».

Зараз інва-таксі в Черкаській області працює в тестовому режимі три місяці: соціальні служби визначатимуть кількість людей, які потребують допомоги.