Posted in

Новий Палац спорту в Черкасах на 90 мільйонів: що чекає на місто

Черкаси готуються до будівництва багатофункціонального палацу спорту, який прийматиме змагання з баскетболу, боксу, волейболу та гандболу.

У Черкасах планують звести сучасний спортивний комплекс для ігрових видів спорту. Будівництво заплановано на полігоні, і новий Палац спорту буде вміщувати понад 2,5 тисячі глядачів.

У жовтні на прес-конференції генеральний секретар Федерації баскетболу України Володимир Драбіковський повідомив про плани щодо будівництва нових і реконструкції старих спортивних залів у країні. Черкаси опинилися серед міст, де розвиватиметься баскетбольна інфраструктура.

«У державному бюджеті на 2018 рік передбачено 150 мільйонів гривень для будівництва палаців спорту у п’яти містах України. Кожен з них буде розрахований на щонайменше 2,5 тисячі місць. За попередніми планами, це міста Рівне, Черкаси, Вінниця, Одеса та Дніпро (реконструкція “Метеору”). Внесення змін до списку можливе, оскільки фінансування здійснюватиметься на третину з держбюджету, решту коштів мають виділити міські та обласні бюджети», – сказав Володимир Драбіковський.

4 червня на засіданні міжвідомчої комісії з відбору об’єктів для субвенції на будівництво та реконструкцію палаців спорту затвердили шість міст: Вінниця, Рівне, Тернопіль, Хмельницький, Львів та Черкаси. Черкаси отримають 27 мільйонів гривень, а загальна вартість будівництва складе 90 мільйонів. Окрім державних коштів, область та місто виділять по 30 мільйонів гривень. Черкаси вже визначилися із земельною ділянкою на полігоні у Південно-Західному районі. Замовником виступатиме підприємство «Черкасибудінвест».

«Ми обрали ідеальне місце для будівництва – на полігоні у Південно-Західному районі. Протиріч щодо цієї локації немає. Більше того, у нас вже є документація на продовження вулиці Олени Теліги до вулиці Грушевського, що сприятиме розвитку транспортної інфраструктури», – зазначив головний архітектор Черкас Віталій Чернуха.

Наразі є лише ескізний проект Палацу, розроблений київськими архітекторами, який буде адаптований під потреби Черкас.

«Ми ще визначаємося, що саме має бути в Палаці. Оскільки баскетбольні заходи проводитимуться не щодня, доцільно облаштувати приміщення для інших видів спорту. “Черкасибудінвест” надасть перелік необхідних приміщень та їх розміри, після чого проектанти зведуть все до купи», – пояснює Віталій Чернуха.

Паперовий етап триватиме близько року, а будівництво – ще рік-півтора. Все залежатиме від підрядника та його можливостей.

Основні проектні рішення

Палац буде розміщено на ділянці площею 2-3 гектари. Навколо будівлі облаштують автостоянку для глядачів та службового транспорту, а також озеленять територію.

Багаторівневий прямокутний комплекс буде призначений для змагань з баскетболу, боксу, волейболу, гандболу, тенісу та тренувань спортсменів.

На першому рівні розташують багатосвітлову арену з універсальним спортивним полем, трибуни, вестибюль, роздягальні, приміщення для суддів, інспекторів FIFA, центр ЗМІ та технічні приміщення. На другому рівні буде адміністрація палацу, VIP-ложа та технічні приміщення.

Проект враховуватиме вимоги щодо доступності для людей з інвалідністю, зокрема передбачені пандуси, відповідні розміри коридорів та дверних отворів, а також зручні місця на трибунах.

Другий спортивний об’єкт у Черкасах

Окрім багатофункціонального палацу спорту, у Черкасах планують звести Льодовий палац у мікрорайоні «Митниця» на розі вулиць Богдана Хмельницького та Героїв Дніпра. Спортивний об’єкт спеціалізуватиметься на хокеї, фігурному катанні та масових катаннях. Він матиме два поверхи, висоту 17,5 метрів та вміщатиме близько 700 глядачів.

Проектно-кошторисну документацію вже погоджено, але виникли зміни через пропозиції президента хокейного клубу «Донбас» Бориса Колеснікова щодо прийняття міжнародних змагань, що потребуватиме додаткових площ та інфраструктури.