Приватне підприємство «Міськбуд-Плюс», яке минулого року планувало побудувати багатоповерхівки у Соснівці, не відмовилося від своїх планів забудови в лісі. Наприкінці 2017 року підприємство виграло справу проти Черкаської міської ради. Спір стосувався містобудівних умов та обмежень на забудову земельної ділянки по вулиці Менделєєва, 4, де планується зведення готелю. Суд визнав рішення міської ради про відмову в наданні документів неправомірним.
18 квітня приватне підприємство «Міськбуд-Плюс» подало до департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради заяву на надання містобудівних умов та обмежень для забудови земельної ділянки по вул. Менделєєва, 4 для зведення готелю.
31 травня департамент архітектури відмовився надавати містобудівні умови та обмеження, аргументуючи це відсутністю дозволу на будівельні роботи від орендодавця майна – обласного комунального підприємства «Готельний комплекс «Дніпро».
Отримавши відмову, підприємство «Міськбуд-Плюс» звернулося до суду з метою оскарження цього рішення.
Представник департаменту архітектури та містобудування на судовому засіданні позов не визнав, заявляючи, що департамент діяв у межах закону. Відмова в наданні містобудівних умов пояснювалася тим, що позивач не отримав дозволу від орендодавця на проведення будівельних робіт на території.
Так звана «дача Андреєва»
Під час розгляду справи суд також вислухав головного архітектора Черкас. Він пояснив, що згідно з детальним планом території між вулицями Дахнівська, Мініна і Пожарського та автодорогою, спірна земля належить до рекреаційної зони активного відпочинку, де допускається розташування будинків відпочинку та пансіонатів.
Суд визнав, що відмова в наданні містобудівних умов та обмежень була неправомірною, оскільки підприємство звернулося з заявою відповідно до закону, а відсутність дозволу від орендодавця не є підставою для відмови. Тому рішення департаменту архітектури було скасоване.
Суд зобов’язав департамент архітектури та містобудування надати «Міськбуд-Плюс» містобудівні умови та обмеження на забудову земельної ділянки по вул. Менделєєва, 4.
Рішення можна оскаржити в апеляційному суді протягом 30 днів з дня його проголошення.
На цьому місці планували побудувати багатоповерхівки, тепер – готель
Юрист Максим Полішкевич вважає, що рішення суду цілком законне і, найімовірніше, «Міськбуд-Плюс» виграє й у апеляційному суді, якщо міська рада подасть апеляцію.
У міській раді поки не визначилися з тим, чи подаватимуть апеляцію.
«Отримаємо рішення, напишемо оскарження і побачимо, чи доцільно подавати скаргу», – зазначив Анатолій Стойко, заступник директора департаменту управління справами та юридичного забезпечення міськради.
Забудовник поки що не коментує ситуацію. Спілкуватися з представником підприємства можна буде після 15 січня, як повідомили за телефоном компанії.
Нагадаємо, раніше «Міськбуд-Плюс» планував побудувати у рекреаційній зоні житловий комплекс для 2 000 осіб, зокрема три 21-поверхові будинки, одну 12-ти та 16-поверхівку, кілька десятків котеджів, а також магазини, клуби й гаражі. Місцеві жителі виступили проти забудови, побоюючись за долю лісу. У квітні 2015 року обласна рада на конкурсі розіграла майно колишньої дачі Андреєва між ПП «Міськбуд-Плюс» та ТОВ «Метал і Ко», які мали спільного представника. Це дало підстави припускати, що конкуренція була фіктивною.