В Україні запустили онлайн-сервіс із пошуку «доступних ліків». Як він працює?

Він показує всі аптеки, що підключені до програми «Доступні ліки» у радіусі 7 кілометрів від медичного закладу

В Україні запрацював інструмент, за допомогою якого кожен пацієнт зможе шукати аптеки, що надають ліки за державною програмою «Доступні ліки». Сервіс складається з пошукової таблиці та інтерактивної мапи з аптеками та медичними закладами.

Урядова програма «Доступні ліки» діє в Україні з квітня 2017 року. Відповідно до неї, пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. Вартість ліків оплачує Національна служба здоров’я.

Станом на 1 листопада до програми «Доступні ліки» приєдналися вже понад 7700 аптек. Це приблизно третина від їх загальної кількості в Україні.

Як працює сервіс?

У вікнах пошуку над таблицею вводьте назву населеного пункту чи регіону, який вас цікавить. Інші фільтри для пошуку – назви аптек, а також вулиці, на яких вони розташовані. Таблиця автоматично оновлюється й підкаже вам найбільш відповідні варіанти. По кожній аптеці вказується назва, адреса, належність до аптечної мережі та сума коштів, компенсованих державою цій мережі за програмою «Доступні ліки».

Інструмент створили агентство Texty.org.ua спільно з Національною службою здоров’я України.