Збираюся зимою у гори.
Що потрібно взяти?

ПРОМО

Перелік речей, щоб поїздка була вдалою

Давно збиралися стати на лижі? Чи, можливо, манить сноуборд? Та і хто відмовиться від спуску з гірки на санчатах? Гірськолижний сезон нині у розпалі. Утім, якщо плануєте сніжний відпочинок, вам знадобиться спеціальний одяг. Збираємося в гори разом із власником мережі магазинів «Freeride» Олексієм Страшком.
У які б гори ви не їхали, а починати треба з функціональної білизни або, як її називають в народі, термобілизни. Її основне завдання — зігріти тіло і відвести зайву вологу, коли спітнієте.
Функціональна білизна
На термобілизну одягаємо светр із флісу. Він має підхопити ту вологу, яка іде від термобілизни, і вивести далі – на третій шар одягу. При цьому светр повинен зігрівати, бути теплим і комфортним.
Светр із флісу
Далі одягаємо штани і куртку. Вони мають захищати від снігу та вітру. Для цього штани і куртку виготовляють із мембранних тканин. Вони не дають волозі проникнути всередину, але при цьому «дихають», тобто випускають вологу назовні.
Штани і куртка
Такі спеціалізовані штани і куртки мають свої особливості. У штанів обов'язково мають бути знизу манжети. Вони одягаються поверх взуття. Таким чином сніг не потрапить усередину. А в курток з цією метою всередині передбачена сніго-вітрозахисна спідниця з резинкою.
☝️
Тепер ми готові обирати рукавиці. Вони теж мають бути виготовлені з мембранних тканин. Вони мають бути теплими, дихати та не промокати. На таких рукавицях долоні завжди посилені, тобто зроблені з матеріалу, який не ковзає. Це потрібно, щоб ви не загубили лижну палку, сноуборд чи санки.
Рукавиці
Звісно, що ногам потрібні спеціалізовані шкарпетки. Бо у звичайних — нога пітнітиме, а потім замерзне. Спеціальні шкарпетки ж відводять вологу назовні і розподіляють тепло. Де найбільше навантаження, там посилена конструкція — щоб не натирало.
Шкарпетки
Щоб захистити голову, потрібні шолом і маска. Шолом одягають просто на голову, без шапки, тож він має добре сидіти, не давити та не лізти на очі. До його вибору потрібно поставитися серйозно, адже проводити у ньому доведеться увесь день на схилі.
Шолом і маска
Любителі катання на санках ще можуть обійтися без маски. А для лижників чи сноубордистів вона просто необхідна. Бо під час спусків сніг битиме в очі. На прокат маску не дають, тож варто її купити.
☝️
Взуття можна взяти у прокаті. Але Олексій Страшко все ж радить мати своє. Взуття важливо відчувати, бо інакше, коли щоразу братимете нову пару, на лижі ставатимете ніби вперше. Та і про гігієну не будемо забувати, бо можна підчепити грибок.
Взуття
Все інше спорядження беремо в оренду вже на місці.
☝️
Ціна питання
Штани:
від 2000 до 6-7000 грн
Куртка:
від 3000 до 10000 грн
Шолом:
від 1300 грн
Взуття:
від 3000 до 5,500 грн — для прогулянок;
від 3,500 до 10000 грн — для катання
Рукавиці:
від 900 до 3500 грн
Шкарпетки:
від 200 до 400 грн — для прогулянок;
від 360 до 1500 грн — для катання 
Комплект білизни:
від 1600 до 9000 грн
Светр із флісу:
від 600 до 3000 грн