Застава у 7 разів менша, ніж збиток. Засновнику «Сміла Енергоінвест» обрали запобіжний захід

Андрія Карпенка, якого підозрюють у привласненні майже 39 мільйонів, відпустили під заставу у понад 5 мільйонів

18 грудня колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області обрала засновнику ТОВ «Сміла Енергоінвест» Андрію Карпенку запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 5 мільйонів 286 тисяч гривень. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

Нагадаємо, 5 грудня правоохоронці затримали одного із засновників ТОВ «Сміла Енергоінвест» Андрія Карпенка. Його підозрюють у привласненні 38,5 мільйонів  гривень  за послуги з постачання тепла. Це призвело до зриву опалювального сезону у Смілі через вимкнення частини котелень.

Прокуратура Черкаської області клопотала в суді про обрання підозрюваному запобіжного заходу – взяття під варту з можливістю внесення застави на суму завданих збитків у розмірі 38 мільйонів 530 тисяч гривень.

Незважаючи на те, що Карпенка підозрюють у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), 7 грудня клопотання прокурора про обрання вказаного вище запобіжного заходу суд відхилив.

Ухвалою суду підозрюваному обрали запобіжний захід у вигляді особистої поруки одного із народних депутатів України – екс-регіонала Івана Фурсіна. Саме через рахунки банку, власником якого останній є, фактично й здійснювалося привласнення грошових коштів.

Наразі триває слідство.

Раніше Громадське повідомляло, чому мерзне Сміла.