Засновника «Сміла Енергоінвесту», якого підозрюють у привласненні 40 мільйонів, відпустили на поруки нардепа

Андрія Карпенка відпустили на поруки народного депутата України Івана Фурсіна

7 грудня у Придніпровському районному суді Черкас обирали запобіжний захід для засновника компанії «Сміла Енергоінвест» Андрія Карпенка. Його підозрюють у привласненні 38,5 мільйонів гривень. Слідчі встановили, що гроші, які сміляни сплачували за тепло, керівники компанії перераховували на фіктивні рахунки.

Суд тривав до 12 ночі 8 грудня. Близько першої ночі суддя Сергій Дунаєв нарешті зачитав рішення. Він вирішив не тримати Андрія Карпенка під вартою в СІЗО, а відпустити на поруки народного депутата України Івана Фурсіна. Останній є головою підкомітету з питань фінансового моніторингу, запобігання легалізації та відмиванню незаконних доходів, регулювання та застосування фінансових санкцій Комітету з питань фінансів і банківської діяльності. З 2012-го Фурсін був народним депутатом від Партії регіонів. Йому належить 10% акцій РосУкрЕнерго.

«Я вважаю, що він (Карпенко – ред.) – законослухняна людина і він не буде переховуватися від слідства або суду», – зазначив на суді Іван Фурсін.

Після того, як суддя зачитав рішення, смілянські активісти разом із представниками партії «Національний корпус» та «Свободи», заблокували виходи з суду, щоб не дати Карпенку вийти, та запалили шини. Вони перебували під судом всю ніч.

«Із шостої по першу годину ночі люди чекали вироку. Після почутого, суд заблокували 50 осіб. Серед них були черкасці та сміляни. Тим часом, Андрій Карпенко сховався у кабінеті судді Сергія Дунаєва. Також суддя Дунаєв хотів вийти з кабінету, але ми йому не дали. Ми хочемо, щоб суддя зробив самовідвід і рішення було переглянуто в законному руслі», – розповідає керівник черкаського осередку партії «Національний корпус» Дмитро Кухарчук.

Прокурор не погодився із обранням такого запобіжного заходу, тому вніс апеляційну скаргу. Активісти продовжували палити шини і чекали рішення апеляційного суду. Однак о 13-ій годині прес-служба апеляційного суду Черкаської області повідомила, що судді вирішили припинити роботу. Вони заявили, що не можуть ухвалювати рішення «в умовах тиску». Тому розгляд апеляції, ймовірно, відбудеться у понеділок, 11 грудня. Зрештою активісти вирішили не чергувати під судом і розійшлися.

«У нас громаду просто розвели і кинули напризволяще. Апеляційну скаргу прокурора так і не розглянули під звинуваченням, що ми блокуємо будівлю суду. Але це неправда. Ніхто її не блокував. Був вільний доступ і на вхід, і на вихід. Зрештою всі судді розійшлися. Тому ми не бачимо сенсу на вихідні залишатися біля цієї пустої будівлі. Зараз буде скликана сесія міськради, де ми вирішуватимемо, як діяти в майбутньому. Я більш ніж упевнений, що ця людина, яка була звільнена з-під варти, просто втече з України», – говорить член виконавчого комітету Смілянської міськради Віктор Овчаренко.

За його словами, нині у Смілі активісти блокують котельні, щоб їх не відрізали від газопостачання і жителі не залишилися без тепла.

«Зараз облгаз шантажує і хоче відключити котельні, тому що хоче, щоб Смілянська міська рада взяла на себе борги. Ми розуміємо, що це неправильно. Ми не можемо брати борги приватної компанії на місто, і знову включати в тариф за те, що вже сплатили. Нам найголовніше – це закінчити опалювальний сезон», – каже Віктор Овчаренко.

Раніше Громадське повідомляло, чому мерзне Сміла та хто за цим стоїть.