Залізний трон, велопарковки та тролейбус. Що пропонують на громадський бюджет

У Черкасах продовжують реалізовувати програму «Громадський бюджет міста Черкаси»

Цьогоріч черкащани подали 141 проект, у минулому році – 108. Загальна сума, якою автори оцінили свої проекти, складає 125 млн грн. Проте всього з бюджету цього року на такі ідеї містян передбачено 10 мільйонів гривень.

Найбільше серед проектів  спортивні та дитячі майданчики, ідеї освітніх проектів (групові заняття, читання), також пропонують облаштувати дороги, тротуари, парки та фасади будівель.

Ми зібрали для вас найцікавіші із запропонованих.

CHE.BIKE

Черкаські ІТ-шники пропонують встановити в місті захищені від крадіїв велопарковки. На них можна буде не лише припаркувати свій двоколісний, а також взяти на прокат комунальний велосипед. Якщо ви не хочете витрачати 4 гривні на маршрутку – ви безкоштовно зможете проїхати до 30 хв на велосипеді. А якщо ж їхатимете довше – доведеться доплатити.

Для реалізації проекту необхідно 2 мільйони гривень. За ці кошти облаштують 3 велопарковки, на кожній з яких буде 10 громадських велосипедів. Ще 10 парковок – для ваших особистих байків. Встановити зупинки пропонують у центрі Черкас, на площі 700-річчя та біля ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Якщо вам подобається така ідея, ви вже можете її підтримати голосом на сайті: http://che.bike/ 

Високотехнологічна автобусна зупинка

Зупинка з інформаційним таблом, Wi-Fi та GPS, щоб ви могли бачити, де зараз рухається ваш автобус та коли приїде. Енергію на це акумулюватимуть сонячні батареї на її даху. Всередині зупинки будуть місця для інвалідної коляски або дитячого візочка, автомати для видачі квитків, торгівельний автомат, USB-порти для підзарядки мобільних пристроїв. У такій зупинці можна рятуватися від спеки і морозу, адже вона буде обладнана кондиціонерами, які підтримують визначену температуру в різну пору року. Також в ній хочуть зробити фонтан та парковку для велосипедів.

Динамічний павільйон

Автор називає його «павільйон України», який буде і зоною відпочинку, і арт-об’єктом. Також автор бачить його місцем для проведення громадських заходів (лекторіїв, фестивалів) Побудувати його пропонують на набережній, а динамічним називають тому, що панелі на ньому відкриватимуться, і ви зможете бачити крізь конструкцію. А коли почнеться дощ – вони закриються.

Серед незвичних поданих проектів – придбання тролейбусу та залізний трон короля семи королівств із серіалу «Гра престолів». Його пропонує викувати один із черкаських ковалів. Поряд із фентезійним троном він пропонує зробити ще один зі зброї, привезеної із зони АТО. Коштуватиме один такий королівський «престол» $ 7000. А розмістити їх автор пропонує перед Черкаською обласною радою.

Довідка

Автором проекту «Громадського бюджету» може бути громадянин віком від 16 років. Він повинен детально розписати проект: від ідеї до витрат на його реалізацію. Один автор може подати тільки один проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи.

Запропонований проект має відповідати певним вимогам, аби його прийняли до розгляду. По-перше, його реалізація має знаходитися в межах компетенції виконавчих органів Черкаської міської ради. По-друге, проект має бути спрямований на вирішення окремої проблеми впродовж бюджетного року в місті Черкаси.

Реалізуватимуть ці проекти департаменти Черкаської міськради, проте, перед тим, як допустити їх до голосування, вони мусять пройти експертизу. А саме голосування відбудеться восени – з 1 по 14 листопада.