Їхатимемо дешевше. У Черкасах можуть прокласти нову тролейбусну лінію

Вона сполучить Південно-Західний з вулицею В’ячеслава Чорновола

У Черкасах може з’явитися ще одна тролейбусна лінія. Вона пройде через проспект Хіміків і з’єднає Південно-Західний район з вулицею В’ячеслава Чорновола. Відповідну петицію черкащанка зареєструвала на сайті міськради наприкінці січня і за лічені дні звернення набрало необхідну кількість голосів. Громадське ТБ.Черкаси дізналося, чи доцільним буде будівництво нового тролейбусного шляху.

«Хотілося б їздити на тролейбусі на роботу туди і назад, адже маршрутки зранку переповнені. А тролейбуси в цьому напрямі не ходять», – пише авторка петиції Катерина Холупняк.

Чому досі немає такої тролейбусної лінії, пояснює начальник управління транспорту Черкаської міської ради Віталій Москаленко.

«Ширина проїжджої частини на вулиці Чорновола не дозволяє там збудувати «стрілку». Для цього необхідно зробити розвід лінії за 100 метрів до проспекту Хіміків. Але збудувати її доцільно. Це сприятиме розвитку тролейбусного сполучення. Це б дало можливість, наприклад, пустити кільцевий маршрут, який з’єднуватиме мікрорайон «Лісовий» з річковим портом  або «Авророю», – зазначає Віталій Москаленко.

На розі проспекту Хіміків та вулиці В’ячеслава Чорновола

За його словами, проект рішення про будівництво лінії уже готують на найближчу сесію міської ради. Депутатам запропонують підтримати петицію і передбачити кошти на будівництво лінії. У скільки обійдеться така лінія місту, ще підраховують у КП «Черкасиелектротранс». Уже наступного тижня розрахунки нададуть у профільний департамент міської ради.

Також у міськраді розглядали варіант будівництва тролейбусної лінії між вулицями Сержанта Жужоми і Сержанта Смірнова. Вона б починался від вулиці Припортова і проходила б через Гагаріна. У 2016-му році така лінія коштувала 6 мільйонів гривень. Прораховували будівництво і лінії між Чорновола та Пацаєва: на кінець 2016-року сума будівництва цієї лінії становила 9 мільйонів гривень.

Нагадаємо, у Черкасах депутати ухвалили програму розвитку електротранспорту на 2017- 2020 роки. Вона мусить допомогти працювати КП «Черкасиелектротранс» беззбитково, збільшити кількість тролейбусів, поліпшити якість перевезень у Черкасах.