Які країни пом’якшують умови карантину

За кордоном поступово відкривають школи, зоопарки, перукарні

З 27 квітня відразу кілька країн поступово послаблюють карантинні заходи, запроваджені для населення та бізнесу через пандемію коронавірусу COVID-19. Одними з перших на шляху до виходу з локдауну рухаються деякі країни Євросоюзу. Розповідаємо, у яких країнах почали знімати карантинні обмеження.

Чехія першою відкрила кордони в ЄС

Чехія першою з країн ЄС з 27 квітня відкрила кордони для своїх громадян. В країні продовжує падати кількість нових випадків захворювання COVID-19. Але приводом для пом’якшення карантину стало рішення суду минулого четверга. Згідно цього рішення, раніше ухвалені урядом заходи із боротьби з розповсюдженням коронавірусу порушують закони країни.

«Можна виїжджати за кордон навіть у відпустку. Але кожен, хто повертається, повинен підтвердити негативний результат тесту на коронавірус або провести два тижні на домашньому карантині», – сказав міністр охорони здоров’я країни Адам Войтех.

В’їзд іноземців у Чехію, як і раніше обмежений. Виключення зробили для підприємців з Євросоюзу. З 27 квітня в країні відкриють магазини площею до 2,5 тисяч квадратних метрів та автошколи. А студенти у ВНЗ зможуть відновити навчання, але з обмеженням до п’яти осіб у приміщеннях.

В’їзд іноземців у Чехію, як і раніше обмежений.

У Швейцарії та Австрії відкриють перукарні

У Швейцарії з 27 квітня відновлюють роботу перукарі та фізіотерапевти, а також підприємства, що надають побутові послуги. Відкрити школи збираються після 11 травня, а ось бари і ресторани залишаються закритими як мінімум до восьмого червня.

В Австрії з першого травня відкриють магазини, перукарні, манікюрні салони. З обмеженнями відкриють і ресторани. Заклади не повинні працювати пізніше 23-ої години, співробітники зобов’язані носити маски, кількість відвідувачів і їх розташування в ресторанах теж строго регулюватимуть, розказав канцлер Австрії Себастіан Курц. Детальніше Курц пообіцяв розповісти 28 квітня.

До середини травня можуть відкрити церкви. Але рішення ухвалять в залежності від динаміки кількості хворих.

В Австрії з першого травня відкриють магазини, перукарні, манікюрні салони

У Литві відкриють зоопарки

З 27 квітня у Литві відкриють музеї, бібліотеки, вуличні кафе, а також перукарні та косметичні салони. На спортивних майданчиках дозволять грати в гольф і теніс. Також відкриють зоопарки і ботанічні сади.

Раніше, з минулого четверга, влада дозволила відкрити всі роздрібні магазини, включаючи ті, що працюють в торговельних центрах. Таке рішення ухвалили одночасно з продовженням локдауну до 11 травня.

 У Нідерландах та Іспанії знімуть обмеження для дітей

З 11 травня карантинні заходи у Нідерландах пом’якшать дітям. Відкриють дитячі садки, а в класах початкових шкіл діти навчатимуться в «упівсили». Класи розіб’ють на дві або кілька груп, щоб знизити ризик захворювань. Інші учні повинні поступово повернутися до школи з другого червня.

Таке рішення влада Нідерландів прийняла через те, що з 34 тисяч інфікованих в країні тільки 147 осіб молодше 14 років. З них в лікарню зверталися лише 47.

З кінця травня школярам дозволять займатися спортом, зокрема, командними видами спорту з тілесним контактом. Учням до 18 років дозволять спорт, але тільки такий, при якому можна дотримуватися дистанції в півтора метра – настільний та великий теніс. У спортивних клубах також зможуть відновити заняття, але дозволять лише індивідуальні види спорту.

В Іспанії з 26 квітня всім дітям старше 14 років дозволено виходити на вулицю без обмежень.

 

Влада Іспанії послаблює одну з найсуворіших заходів карантину в Європі. З 26 квітня всім дітям старше 14 років дозволено виходити на вулицю без обмежень. Уряд офіційно вибачився перед дітьми за введені раніше обмеження.

«Для вас це було зовсім нелегко, тому ми просимо у вас вибачення», – заявив наприкінці минулого тижня віце-прем’єр країни Пабло Іглесіас.

Першими з регіонів Іспанії вихід з локдауну планують Канарські острови, починаючи з Гомери. На цьому острові не зафіксовано нових випадків захворювань з 29 березня. Подальше пом’якшення можливо у другій половині травня, заявив прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес.

Нова Зеландія сподівається зовсім позбутися коронавірусу

Влада Нової Зеландії йде на ослаблення локдауну на тлі того, що число інфікованих практично перестало рости, не перевищуючи 20 випадків щодня. А на минулому тижні зафіксували всього три нових випадки захворювання на SARS-CoV-2.

«У нас є можливість зробити те, що поки не вдалося іншим країнам – позбутися від вірусу», – заявила раніше прем’єр-міністерка країни Джасінда Ардерна.

З 27 квітня відновлять роботу деякі підприємства і школи, пом’якшать обмеження на внутрішні переміщення. Крім того, дозволять скупчення людей до 10 осіб, зокрема, для весіль і похоронів.

У понеділок уряд обговорить подальші заходи з пом’якшення: обмежувальні заходи в Новій Зеландії вважалися одними з найбільш суворих на планеті.

У Новій Зеландії дозволять скупчення людей до 10 осіб, зокрема, для весіль і похоронів

Які країни ще раніше пом’якшили умови карантину

З 20 квітня пом’якшили карантинні заходи Данія і Норвегія. У Данії відновили роботу підприємства малого бізнесу, відкрили школи та дитячі садки.

У Норвегії теж відкрилися дитсадки, а школи відкриються 27 квітня для учнів 1-4 класів. Паралельно норвежців закликають скористатися добровільним мобільним додатком для відстеження інфікованих COVID-19.

Також раніше на деякі заходи щодо пом’якшення карантину пішла влада Польщі, дозволивши гуляти в парках і лісопарках. Збільшено максимальну кількість клієнтів в магазинах. Варшава планує послаблювати чи посилювати карантинні заходи поступово – в залежності від розвитку ситуації.

Джерело: DW