Як впаде економіка в Україні та світі: прогнози МВФ

У МВФ назвали нинішню кризу найгіршою за майже 100 років

Міжнародний валютний фонд прогнозує, що через пандемію COVID-19 та карантинні заходи у більшості країн цього року світова економіка впаде на три відсотки. У розвинених країнах падіння буде удвічі більшим – понад шість відсотків, пише ВВС.

До того, як світом почав ширитися новий коронавірус, фахівці фонду передбачали, що у 2020 світова економіка зросте на 3,3 відсотка. Це було лише три місяці тому, у січні.

Найгірша світова криза за майже 100 років?

Загальні втрати світової економіки цього року становитимуть близько 9 трильйонів доларів, вважають в МВФ. Це більше, ніж економіки Японії та Німеччини, взяті разом.

Особливість економічної кризи, зумовленої поширенням коронавірусу, полягає у тому, що одночасно великі втрати несуть як розвинені країни, так і країни, що розвиваються.

Раніше у МВФ назвали нинішню кризу найгіршою від часів «Великої депресії» 30-х років ХХ сторіччя. Водночас, як уточнила головна економічна радниця МВФ та директорка департаменту досліджень Гіта Гопінат, нинішня криза поки що є не такою масштабною. Під час «Великої депресії» економіки розвинених країн світу впали на 16 відсотків. А загалом у світі падіння становило близько 10 відсотків.

Загальні втрати світової економіки цього року становитимуть близько 9 трильйонів доларів. Це більше, ніж економіки Японії та Німеччини, взяті разом. Фото: bykvu.com

В МВФ наголошують: одним із головних ризиків нині є повна невизначеність, а відтак робити точні прогнози досить важко. Проте, якщо заходи з боротьби із коронавірусом, до яких нині вдаються практично усі країни світу, будуть ефективними, то вже наступного року економіку світу очікує швидке одужання.

У МВФ очікують зростання економіки на 5,8 відсотка у 2021 році.

Якщо ж поширення коронавірусу не вдасться приборкати, і у 2021 році відбудеться друга його хвиля, у МВФ не виключають подальшого падіння економіки – до 8 відсотків.

Економіки країн євро можуть скоротитися на 7,5 відсотка, а усіх європейських країн – на 6,6 відсотка, прогнозують в МВФ.

Прогноз для Росії – «мінус» 5,5 відсотка.

Економіка США – найпотужнішої країни у світі – може скоротитися на 5,9 відсотка. Це найбільше падіння від 1946 року.

Економічних наслідків карантину побоюються 54 відсотки українців. Фото: dp.informator.ua

Що може бути з економікою України?

Українська економіка цього року може скоротитися на 7,7 відсотка, вважають в МВФ. Втім, вже наступного року вона може відновитися і зрости на 3,6 відсотка.

Ухвалені напередодні зміни до бюджету України на 2020 рік розраховані на прогнозі, що українська економіка уповільниться на 3,9 відсотка.

54 відсотки українців більше побоюються економічних наслідків карантину, ніж епідемії коронавірусу. Такими є результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 7-11 квітня.

Кожного четвертого українця, а це 26 відсотків від населення, непокоять фінансові проблеми.

Головна світлина: comments.ua