Відстань між клієнтами у понад два метри і «масковий режим». Як працюватимуть перукарні

У МОЗ назвали вимоги до роботи салонів краси після послаблення карантину

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило для громадського обговорення вимоги до протиепідемічних заходів для перукарень та салонів краси. Пояснюємо, яких заходів повинні будуть дотримуватися заклади після послаблення карантину.

Перед початком роботи у працівників перевірятимуть температуру. Працівників з температурою тіла вище, ніж 37,2°, а також тих, хто має ознаки респіраторної хвороби, не допускають до роботи.

Клієнтів обслуговують винятково за попереднім записом та з перервою у шонайменше 15 хвилин. При цьому вони не мають контактувати один з одним. Якщо виникає черга – має бути соціальне дистанціювання ззовні салону чи перукарні.

Всередині приміщення заборонено перебувати стороннім особам. Винятками є один з батьків, що супроводжує дитину чи людина, яка супроводжує особу з інвалідністю.

На вході до закладу має бути встановлений антисептик із вмістом діючої речовини чи спирту понад 60%.

Всередині закладу має бути на більше одного клієнта на 10 квадратних метрів. Клієнт має перебувати в приміщенні виключно в респіраторі чи масці, які прикривають ніс і рот.

Відстань між клієнтами в приміщенні має бути понад два метри.

Працівники мають використовувати маску чи респіратор без клапана, а також рукавички.

Після кожного клієнта має проводитися дезінфекція і прибирання поверхонь, з якими він контактував, а також інструментів багаторазового використання.

Окрім того, власник салону краси має надати робітникам п’ятиденний запас засобів індивідуального захисту і дезінфікуючі засоби. При вході має бути маркування щодо зберігання дистанції, а в самому приміщенні потрібно здійснювати вологе прибирання і провітрювання кожні 2 години.

Працівники мають мити чи обробляти руки не рідше, ніж раз на три години, прикривати ніс та рот при чханні та кашлі, не торкатись обличчя, не контактувати з особами з симптомами ГРВІ. Ті ж, хто самі мають ознаки захворювання, мають ізолюватися.