Щоб зайчик не плакав. Як перевірити, що ви купуєте легальну ялинку

Цьогоріч лісівники планують продати понад 500 тисяч новорічних ялинок. Ці дерева мають спеціальне маркування

Сосна, ялина та ялиця. Державні лісогосподарські підприємства вже підготувалися до свят та почали продавати дерева. Їх виростили на спеціальних плантаціях або ж зрубали під час оздоровлення лісу. Такі дерева добули законно, тож вони мають спеціальне маркування.

Легальні ялинки маркують самоклейною етикеткою чи пластмасовою биркою-стяжкою. Ці засоби розриваються, коли їх знімають. Тож повторно їх використати для продажу незаконної ялинки неможливо.

Самоклейна етикетка і пластмасова бирка-стяжка (фото lis-ck.gov.ua)

Такі уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код. Його заносять у Систему електронного обліку деревини. Щоб перевірити походження ялинки, зайдіть на сайт Державного агентства лісових ресурсів України та введіть номер із уніфікованого засобу. У випадку, якщо інформація на сайті буде відсутня, це значить, що походження ялинки сумнівне.

Перевірити легальність ялинки також можна через застосунок yalynka.info. Його можна безкоштовно скачати на Android із Google Play Market. Там потрібно ввести тільки цифровий номер без зазначення серії.