Як голосувала Черкащина на виборах Президента

Порушення та результати

Трохи більше 60 відсотків черкащан віддали свій голос на президентських виборах 31 березня. Цього дня в області зареєстрували 47 повідомлень про можливі порушення під час голосування. Зокрема черкащани фотографували бюлетені та рвали їх, голосували без паспорта та по кілька разів.

Виборчий процес на Черкащині стартував спокійно. Всі дільниці відкрили вчасно. Жодних інцидентів на початку голосування не зафіксували. Вони були згодом. Далі подаємо інформацію від спостерігачів громадянської мережі «Опора».

Вибори Президента на Черкащині 2019
Фото ОПОРА: Черкащина

Так у Чигирині чоловік проголосував двічі. Спочатку він віддав свій голос на спецдільниці в лікарні, де перебував на денному стаціонарі. Після чого проголосував уже на звичайній дільниці. За вказаним фактом відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 158-1 ККУ. Санкція статті передбачає штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів або виправні роботами на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

Окрім цього, спостерігачі ОПОРИ повідомляють про інші порушення. У селі на Жашківщині виборцю видали бюлетень без паспорта. Члени ДВК пояснили свої дії вже традиційним «всі з одного села».

Вибори Президента на Черкащині 2019
Фото ОПОРА: Черкащина

У Каневі жінка порвала бюлетень. Вона пояснила свої дії словами: «нема за кого голосувати». Ще один випадок знищення зафіксували на дільниці у Ватутіному. Чоловік з ознаками алкогольного сп’яніння розірвав свій бюлетень. Як і у попередньому випадку, члени ДВК викликали на місце поліцію.

Нетверезий чоловік відзначився і на Смілянщині. Йому вдалося проголосувати лише із четвертої спроби. Три спроби були неуспішними, бо черкащанин приходив голосувати без паспорта. Кожного разу, коли він повертався, сп’яніння було все сильнішим. Зрештою четверта спроба видалася вдалою.

Вибори Президента на Черкащині 2019
Фото ОПОРА: Черкащина

Серед найбільш поширених порушень на Черкащині  – виборці фотографували свої бюлетені. Цим вони порушували частину 1 статті 7 Закону «Про вибори Президента України», що забороняє фотографувати і знімати на відео результати волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування. Наприклад, такий випадок зафіксували у Черкасах. Жінка, яка фотографувала бюлетень, сказала, що хотіла «показати чоловікові». На дільницю викликали поліцію.

Фіксували порушення вже і після закриття дільниць. Так у Черкасах на окружну виборчу комісію масово привозили запечатані пакети з протоколами дільничних виборчих комісій без підписів членів ДВК та печатками комісій. Окружна виборча комісія відправляла такі дільниці на доопрацювання. При цьому спостерігач зафіксував, як деякі дільничні виборчі комісії підписували протоколи прямо у приміщенні ОВК, що заборонено законом.

Вибори Президента на Черкащині 2019
Фото ОПОРА: Черкащина

Спостерігач ОПОРИ викликав поліцію. Після прибуття правоохоронців голова ОВК додатково пояснила представникам дільничних комісій, що пакунки без печаток та підписів відправлятимуть на доопрацювання.

На місце також прибули представники Служби безпеки України.

Як голосувала Черкащина

Станом на 17 годину 1 квітня ЦВК опрацювала 80 відсотків протоколів по регіону. Лідерами голосування на Черкащині стали Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко, Петро Порошенко, Ігор Смешко, Анатолій Гриценко та Олег Ляшко.

Вибори президента України 2019 Черкаська область. Результати фото

Трохи інша ситуація із волевиявленням по Україні (ЦВК підрахувала понад 85 відсотків бюлетенів). Найбільше голосів отримали Володимир Зеленський (30 %) та Петро Порошенко (16 %). За попердньою інформацією саме вони виходять у другий тур.