Як борються з коронавірусом. Досвід міст України 

Розповідаємо, що роблять у Львові, Дніпрі і Сумах

Мільйони на медицину, премії лікарям і масове тестування на коронавірус. У боротьбі з епідемією кожне місто вибудовує власні стратегії. Громадське: Черкаси зібрало найцікавіші кейси зі Льова, Дніпра і Сум.

Львів

Більше грошей медикам

Усі лікарі, медсестри, санітари, які працюють і працюватимуть з тими людьми, які мають підозру на коронавірус, отримуватимуть щомісячну доплату у розмірі 10 тисяч гривень. Ці гроші візьмуть із премій працівників мерії.

Більше перевірок на коронавірус

Почали масово тестувати людей, які працюють у сфері обслуговування. Це водії громадського транспорту, соціальні працівники і, звичайно, медики. Перевірку проводять з допомогою експрес-тестів, які місто закупило за кошти благодійників.

Фото city-adm.lviv.ua

Підтримка бізнесу

Підприємців звільнили від сплати орендної плати за користування приміщеннями комунальної власності та окремими конструктивними елементами благоустрою. Їх також звільнили від сплати за розміщення зовнішньої реклами.

Дніпро

Обробили всі під’їзди

До 27 березня у місті провели санітарну обробку майже 100 відсотків під’їздів багатоквартирних будинків. Зараз там проводять обробку кожного під’їзду не менш ніж раз на чотири дні. Якщо епідеміологічна ситуація в місті погіршиться, обіцяють перейти на щоденний режим. Дезінфекцію проводять у місцях найбільшого скупчення людей: перший поверх, перший сходовий марш та ліфт.

Допомогли каретою «швидкої»

Дніпро подарував Чернівцям автомобіль швидкої допомоги. Цей автомобіль укомплектований обладнанням за світовими стандартами. Допомогти Чернівцям, де на той час була найбільша в Україні кількість коронавірусних хворих, – ініціатива міського голови Дніпра Бориса Філатова.

Фото dniprorada.gov.ua

Уже з новим медичним обладнанням

Поки інші міста тільки визначаються із потребами, 27 березня Дніпро уже був із двадцятьма апаратами штучної вентиляції легень. Це – частина медобладнання, яке місто придбало для лікування хворих на коронавірус. Ще 15 апаратів штучної вентиляції легень, а також 30 кисневих концентраторів і портативний рентген місто отримає вже на початку квітня.

Суми

Сто мільйонів на боротьбу

Сумські депутати створили медичний фонд. Вони виділили майже 98 мільйонів, щоб допомогти хворим. За ці гроші придбають апарати штучної вентиляції легень, кисневі концентратори, засоби індивідуального захисту для медичних працівників, дезінфікуючі засоби, тести для діагностики COVID-19, медикаменти та витратні матеріали.

Сесії депутатів на вулиці

25 березня депутати Сумської ради зібралися на сесію на відкритому просторі. Засідання провели на площі Незалежності під Будівлею рад. Депутати зібралися, аби внести зміни у регламент роботи міської ради, щоб потім можна було ухвалювати рішення в онлайн-режимі.

Фото sumy.today

Ні – пікнікам

У Сумах посилили карантинні обмеження. Зокрема заборонили курити і вживати їжу чи напої в місцях загального користування, зокрема, у парках, скверах, лісопаркових зонах, прибережних смугах. Тут також не можна користуватися дитячими та спортивними майданчиками. А перебувати на вулиці можна групами не більше двох осіб.  За винятком, якщо дорослим треба супроводжувати дітей, людей похилого віку, осіб з інвалідністю.


Читайте також