«Я свободєн!»: Радуцький – більше не секретар міськради

Депутати відправили у відставку секретаря Олександра Радуцького

На позачерговій сесії Черкаської міської ради 6 лютого депутати відправили у відставку секретаря Олександра Радуцького («БПП») та обрали нового – очільника міського осередку партії «Свобода» Ярослава Нищика. За обидва рішення проголосувало 26 депутатів – «Батьківщина», «Самопоміч», «Черкащани» та ВО «Свобода». Таким чином у міській раді утворилася нова більшість.

«Я хочу нагадати, що більше двох років працює ця рада, а жителі нашого міста трансляцію засідання дивляться зі стрімів громадського активіста Вадима Комарова або шукають інших людей, які це роблять. Засідання постійних комісій у нас не транслюються, лише ті, що відбуваються у 206-му кабінеті мерії. Наша громада не має змоги бачити, як ухвалюються земельні рішення. Я вам нагадую, як виник конфлікт із забудовою Соснівки, як Олександр Романович із цієї трибуни лобіював це питання, неодноразово порушувався регламент нашої ради», – сказав із трибуни депутат від «Самопомочі» Олексій Романов.

Після виступів із трибун депутати таємним голосуванням звільнили Олександра Радуцького. Він пробув на посаді секретаря майже два роки. Його обрали 15 березня 2016 року.

До слова, Олександр Радуцький двічі обіймав посаду секретаря. У 2014 році він чотири рази висував свою кандидатуру, але депутати проголосували за нього лише після 5-ої спроби. У 2016-му кандидатуру Олександра Радуцького вніс міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

«Я свободєн!», – такий статус вказав на своїй сторінці у Facebook Олександр Радуцький після голосування.

 

Новим секретарем міської ради очільник міста Анатолій Бондаренко запропонував обрати депутата від ВО «Свобода» Ярослава Нищика.

«Серед першочергових завдань, які я бачу, в разі обрання секретарем міської ради, – завершення формування бюджету, ухвалення Програми соціально-економічного розвитку. Через ту політичну кризу, яка склалася у міській раді, є нагальним вирішення земельних питань», – сказав під час свого виступу з трибуни Ярослав Нищик.

Зрештою депутати обрали його секретарем. За це проголосувало 26 народних обранців.

Нагадаємо, повноваження секретаря міськради мають організаційний характер. У нашому місті ця посада є однією з найбажаніших для місцевих політиків. Експертка Комітету виборців України Алла Юрковська стверджує, що у Черкасах ця посада заполітизована через особистісну конкуренцію між політичними силами.