Вибори у чотирнадцяти об’єднаних громадах Черкащини: хто переміг і що це за люди
Більшість майбутніх голів нових об’єднаних громад – це вчорашні мери міст і голови сільських рад
29 жовтня у Черкаській області відбулися вибори у 14-х об’єднаних громадах. Жителі області обирали міських і сільських голів, а також депутатів. Хто переміг та що це за люди?
Явка на виборах в середньому склала 48%. Найактивніше голосували в сільських громадах, більш пасивно – в міських. У більшості ОТГ жителі обрали чинних керівників населених пунктів.
Інцидентів, які б суттєво вплинули на результати голосування, не було, відзначають у громадянській мережі «Опора». Водночас у Степанківській громаді досі не встановили результати виборів. Там, за заявою одного із кандидатів, що програє з відставанням у кількасот голосів, двічі перераховували бюлетені.
Далі подаємо неофіційні результати виборів від Центру розвитку місцевого самоврядування.
Степанківська громада (Черкаський район)
До неї увійшли села Степанки і Хацьки.
За попередніми даними, у Степанках переміг Ігор Чекаленко. Він набрав 42,2% голосів виборців. Ігореві Чекаленку 53 роки, він чинний сільський голова с. Хацьки, член Політичної партії «Нова політика». У 2015-му році виступав проти об’єднання громад і назвав його «загрозою місцевому самоврядуванню».
Чекаленку на виборах програє член політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Черкащани», 32-річний Сергій Зеленько. Зеленько працює головним спеціалістом відділу технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Черкаській області. Він набрав 36,9% голосів.
За заявою Зеленька, через «відсутність одного контрольного відривного талона до бюлетеня» дільнича виборча комісія перераховувала голоси. Голова Комітету виборців України в Черкаській області Максим Михлик зазначив, що Зеленько починає затягувати процес виборів, хоча по суті не має на це ніяких підстав.
«Була розбіжність в один протокол – це нормальна ситуація по більшості громад. Комісія складає акт розбіжності, і далі все рахується. Ми не бачимо жодних підстав, щоб визнати вибори недійсними», – сказав Михлик.
Жашківська громада
До неї увійшли смт Жашків, села Вільшана, Литвинівка, Скибин і Марійка.

У Жашківській громаді із результатом у 94,6% переміг самовисуванець Ігор Цибровський. Він двічі був міським головою Жашкова, членом Партії регіонів, працював директором готельно-ресторанного комплексу «Фортеця Гетьман», розташованого у с. Гатне біля Києва.
Кам’янська громада
До неї увійшли місто Кам’янка, села Тимошівка і Юрчиха.
У Кам’янській громаді на виборах переміг безпартійний Володимир Тірон (74,4% голосів).Раніше він працював керівником ТОВ «Інтербудтехсервіс», яке займається будівництвом житлових і нежитлових приміщень.

Бузівська громада (Жашківський район)
До неї увійшли села Бузівка та Зелений ріг.
На виборах переміг 29-річний самовисуванець Олександр Фуркало (38,5% голосів) – депутат Жашківської районної ради, фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність», який працював виконробом бази відпочинку в селі Бузівка.

Соколівська громада (Жашківський район)
До неї увійшли села Соколівка, Конела, Конельські Хутори, Острожани.
На виборах переміг самовисуванець Олександр Міщенко (77% голосів) – чинний сільський голова с. Соколівка, раніше працював завідувачем автопарку в приватно-орендному підприємстві «Соколівка», яке займається вирощуванням зерна.

Ліплявська громада (Канівський район)
До неї увійшли Ліплява, Келеберда, Озерище.
Тут переміг самовисуванець Сергій Геращенко (47,5%голосів) – голова Канівської районної адміністрації, депутат від ВО «Черкащани», директор Дніпровської філії товариства науково-виробничої фірми «Урожай».
У 2015 році Президент присвоїв йому звання «Заслужений працівник сільського господарства України».

Як повідомляє видання Канос, Геращенко був депутатом Канівської районної ради VІ скликання (2010-2015 рр.), фракція Партії Регіонів. Деякі місцеві активісти просили Президента не призначати його головою районної адміністрації через зв’язки з Партією регіонів.
Карашинська громада (Корсунь-Шевченківський район)
До неї увійшли Черепин, Завадівка, Квітки, Кошмак, Петрушки.
Тут переміг безпартійний самовисуванець Анатолій Пархоменко (89,9% голосів), чинний сільський голова Черепинської сільської ради.

Моринська громада (Корсунь-Шевченківський район)
До складу громади увійшли села Моринці, Виграїв. Пішки, Сотники.
У Моринській громаді переміг пенсіонер, 63-річний Анатолій Видута (65% голосів), заступник голови Корсунь-Шевченківської районної ради, на попередніх виборах балотувався до районної ради від політичної партії Опозиційний блок, колишній депутат Корсунь-Шевченківської районної ради від Партії регіонів.
Іваньківська громада (Маньківський район)
До складу громади увійшли села Іваньки, Березівка, Крачківка.
В Іваньківській громаді перемогла самовисуванка, 54-річна Леся Поліщук (69% голосів), чинний сільський голова с. Іваньки. Раніше вона працювала провідним юрисконсультом ДП «Укрспирт». На минулих виборах балотувалася до сільради від ВО «Батьківщина».

Напередодні виборів проти неї розповсюджували чорний піар – самвидавну газету «Золотариха» з різними шаржами на кандидатку та образливим компроматом.
Паланська громада (Уманський район)
До складу громади увійшли села Паланка, Берестівець, Городецьке, Громи, Кочержинці, Кучубіївка, Максимівка, Томашівка.
На виборах у Паланську громаду переміг самовисуванець, 61-річний Петро Кучеренко (91,2% голосів), чинний сільський голова с. Паланки. Раніше він був членом Комуністичної партії України, пізніше – членом партії БПП «Солідарність».

Іркліївська громада (Чорнобаївсьий район)
До неї увійшли села Іркліїв та Мельники.
На виборах в Іркліївську громаду переміг самовисуванець Іван Поїздник (81,9% голосів), чинний сільський голова Іркліїва.

Матусівська (Шполянський район)
До неї увійшли села Матусів і Станіславчик.
У на виборах до Матусівської громади переміг самовисуванець Василь Колісник (64,6%), чинний сільський голова с. Матусів.

Зорівська (Золотоніський та Драбівський райони)
До неї увійшли села Зорівка, Богданівка, Вершина-Згарська, Мехедівка.
Тут переміг самовисуванець Юрій Гунько (83,5% голосів), чинний сільський голова с. Зорівка. Сільським головою він працює 22 роки, у 2015-му був членом Народної партії.

Мліївська громада (Городищенський район)
До неї увійшли села Мліїв, Будо-Орловецька, Старосілля.
Тут переміг 51-річний Василь Микитенко (53,5% голосів) – сільський голова Старосілля, депутат Городищенської районної ради від ВО «Батьківщина».

Раніше ми писали про те, як живуть об’єднані громади в Черкаській області. Нагадаємо, за останній рік на Черкащині утворилося 7 нових об’єднаних громад – Набутівська, Ротмістрівська, Селищенська, Стеблівська, Степанецька, Тальнівська і Шполянська.