Відтепер в Україні масово тестуватимуть на covid-19

Закон діятиме і після скасування обмежувальних заходів

Медики, поліцейські, рідні хворих на covid-19 – відтепер їх обов’язково тестуватимуть на коронавірус. Це передбачено законом, який набув чинності учора 19 травня.

Закон діє протягом карантину та обмежувальних заходів, які ввів Кабінет міністрів України, а також протягом двох місяців після їхнього скасування. Про це йдеться у виданні «Голос України».

Передбачено, що тестування буде обов’язковим для осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусу, і осіб, які контактували з хворими.

Також в Україні мають проходити регулярне тестування всі працівники установ охорони здоров’я, що надають допомогу хворим коронавірусом. Також обов’язково тестуватися мають працівники Національної поліції та Національної гвардії, незалежно від того, чи контактували вони із хворими.

Документ передбачає й те, що особи, які через проведення заходів з недопущення розповсюдження коронавірусу були змушені піти на самоізоляцію, або знаходяться в медустановах, отримуватимуть допомогу з тимчасової непрацездатності в розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Джерело: Слово і діло

Світлина на головній: dw.com