Відмовили руки – став художником. Натхненна історія Ігоря Шкарупи

Художник-самоук, у якого відмовили руки, за три роки створив понад 100 картин

Черкащанин малює пейзажі щодня, по 2-3 години. І так вже три роки. Робить він це в незвичний спосіб: стискаючи пензлик зубами. А все через травму, яка майже прикувала Ігоря Шкарупу до ліжка.

43-річний Ігор Шкарупа у 90-х роках працював у «Беркуті», а після того був приватним підприємцем. Чоловік зізнається, що ніколи не був художником та й не знав, що має хист до малювання.

«Ще в армії отримав травму хребта, але тоді не звертав на це увагу. Минуло після того років десять і почали німіти руки. Коли відмовили остаточно – залишився вдома. Як вдома сидиш, робить нема чого, то навчишся й малювати», – розповідає Ігор.

Він учився малювати сам: дивився ролики на ютубі, роздивлявся картини інших художників. Фарби Ігорю купує дружина. Вона ж і допомагає у творчості.

«Брав у зуби тонкі пензлі та помалу малював. Одну з перших картин намалював десь за місяць. Так вдається відволікати себе від різних думок, бо якщо нічого не робити цілими днями, то можна здоровий глузд втратити», – пояснює Ігор Шкарупа.

Фото з фейсбуку Ігоря Шкарупи/fb.com

За останні три роки черкащанин намалював понад 100 картин. На його полотнах є колоритна українська природа зі старими хатинками та церквами. Але вдома картин мало: на стінах вітальні, де розмовляємо з Ігорем, висить десь із десяток картин.

«Частину роздав друзям. Деякі вдалося продати. Щось залишилося в мене. Буває й таке, що у хаті висить одна-дві картини, бо всі продали», – розказує художник.

На початку Ігор взагалі не розказував, що пише картини. А нещодавно він створив у фейсбуку профіль, де викладає роботи. Там він і тримає зв’язок із людьми, які виявляють бажання купити картини.

«Якщо продається хоч одна картина на місяць, то вже добре. Беру за роботу від 600 гривень, але не більше 1000 гривень. Пенсія в мене мінімальна. Тому це неабияка додаткова копійка», – додає Ігор Шкарупа.

Фото з фейсбуку Ігоря Шкарупи/fb.com

Стан здоров’я в художника погіршується. Чоловік вже не сподівається на одужання: доброякісна пухлина розрослася від 3 до 12 хребця і починає тиснути на горло. Лікарі йому сказали, що пухлину видалити неможливо. Тому він і малює, поки ще може. У його планах: створити величезну картину 1 метр на 1,2 метра.

 

Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.