П’ять етапів. Як Україна виходитиме з карантину

Пояснюємо, наскільки швидко країна повернеться до звичайного життя і від чого це залежить

Уряд має чіткий план виходу з карантину. Він складається із п’яти етапів. Перший етап може стартувати вже 11 травня. Все залежить від динаміки поширення захворювання на коронавірус. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль написав у Facebook.

Перший етап розпочнеться тоді, коли протягом десяти днів відсоток виявлених випадків захворювання серед усіх протестованих не змінюється або залишається в межах 5%. За цих умов відкриють парки та сквери, дозволять працювати салонам краси, магазинам непродовольчих товарів.

Кількість виявлених випадків за останні п’ять днів:

27 квітня – 9009 виявлених випадків (+392), одужали – 864

26 квітня – 8617 виявлених випадків (+492), одужали – 840

25 квітня – 8125 виявлених випадків (+478), одужали – 782

24 квітня – 7647 виявлених випадків (+477), одужали – 601

23 квітня – 7170 виявлених випадків (+578), одужали – 504

Другий етап настане тоді, коли протягом десяти днів поспіль відсоток виявлених випадків захворювання серед усіх протестованих щоденно знижується, щоденна кількість осіб, які одужали стала або зростає. Тоді поновлять навчання в школах для випускних класів, дозволять працювати готелям, а також кафе і ресторанам на виніс.

Третій етап виходу карантину буде тоді, коли протягом десяти днів поспіль кількість осіб, які одужали, вдвічі або більше перевищує кількість нових випадків. За цих умов в Україні відновить роботу міжміське транспортне сполучення, відкриють театри і кінотеатри, кафе і ресторани.

Четвертий етап стартує, якщо протягом десяти днів поспіль кількість нових непов’язаних між собою випадків захворювання щоденно менше, ніж п’ять на область. Тоді відновить роботу метрополітен та весь наземний громадський транспорт, ТРЦ, спортзали, заклади культури і освіти.

П’ятий етап настане тоді, коли в Україні фіксуватимуть лише поодинокі випадки, завезені із-за кордону. Тоді знімуть всі інші карантинні обмеження.

Як Україна виходитиме з карантину

Світлина на головній: the-sun.com