У «Сосновому бору» оновлять оглядовий майданчик

На це витратять більше мільйона гривень

Обкладуть плиткою та зроблять нові навіси. Оглядовий майданчик у парку Сосновий бір» збираюся реконструювати. Громадське Телебачення: Черкаси дізналося, який вигляд матиме оновлений об’єкт. 

Теперішній вигляд оглядового майнчику. Фото з Facebook

На реконструкцію майданчика витратять майже 1,35 мільйона гривень. Виконуватиме роботи ПП «БК Мастер Строй». Це ж підприємство зводило у парку алею за мотивами малюнків Тараса Шевченка, реалізувало проект «Деревляндія» та встановило «Трипільську альтанку». Також за ними – реконструкція струмків в межах проекту «Минуле на дотик».

Хоч тендер і не проводили, але очільник КП «Дирекція парків» Володимир Стойко переконує: договір уклали в межах закону.

«Це допорогова сума, і ми маємо право не проводити торги. Якщо ми вийдемо на торги, то не встигнемо реалізувати проект цього року», – пояснив Володимир Стойко.

За словами координатора Черкаської області у сфері електронних закупівель Артура Чемириса, майже всі свої ремонтні роботи «Дирекція парків» проводить як допороги.

«Як виняток – це реконструкція скверу «Юність», але на це кошти так і не виділили. Це місцева традиція – підганяти все під суму 1,3-1,4 мільйони гривень. Це явне зловживання, яке має мало спільного з ефективним освоєнням коштів і розвитком середовища. Можливо, за 2 мільйони можна було зробити значно краще, або за 700 тисяч гривень не набагато гірше. Перед проектантом ставлять завдання в рамках ціни. Це неправильно і це варто було б змінити», – зазначає Артур Чемирис.

Закінчити роботи планують до 20 грудня. Всю площу оглядового майданчика обкладуть тротуарною плиткою. Замість старих, зведуть нові чотири навіси. Їх виготовлять із тонкого металу і виріжуть на ньому візерунок вишиванки. Щодо огорожі, то частина її буде скляною.

Нагадаємо, раніше КП «Дирекція парків» замовило будівництво найдорожчої у місті громадськох вбиральні.  Вона коштувала 886 тисяч гривень, а відкрили її 5 серпня, в парку Хіміків. Також дискусію серед містян викликало придбання дитячого майданчику у вигляді корабля за 350 тисяч гривень.


Читайте також