У лікарні Черкащини відправлять ліки від важких форм коронавірусу

Розказуємо, коли та які ліки поїдуть в область

Ліки, які застосовують при важких формах коронавірусної інфекції, зі столиці мають відправити третього квітня в регіони. Йдеться про 2250 упаковок «Плаквенілу».

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі політичного ток-шоу «Право на владу».

«В нас уже готовий відповідний розподіл. Компанія «Sanofi» передала 3 тисячі упаковок препарату. 2250 відправимо в регіони, а 750 залишаться в Києві – для швидкого реагування. Завтра (3 квітня – ред.) підпишемо договір з «УкрМедПостач», і ліки поїдуть в області», – заявив Максим Степанов.

«Плаквеніл» містить діючу речовину гідроксихлорохін. Це препарат, який застосовують для запальних станів, ним лікують ревматоїдний артрит та системний червоний вовчак.

Препарат показував ефективність щодо вірусів SARS-CoV і SARS-CoV-2, але лише в дослідженнях в пробірці. Поки є одне клінічне випробування препаратів в комбінації з азитроміцином. На результати цього дослідження покладатися небезпечно, каже ексміністерка охорони здоров’я Уляна Супрун.

В аптеках ці ліки не знайти. Фото: pravda.com.ua

«Наступного тижня ми отримаємо достатньо цих ліків, щоб потенційно лікувати до 20 тисяч пацієнтів», – сказав Максим Степанов.

В аптеках цих ліків немає. Після того, як з’явилася інформація, що «Плаквеніл» застосовують у разі лікування коронавірусної інфекції, препарат зник із полиць. Хоча раніше його ціна складала 500-600 гривень за упаковку (60 таблеток).

Наразі не існує ліків від коронавірусної хвороби COVID-19, кажуть в МОЗ України. Пацієнтам надають симптоматичне лікування. «Плаквеніл» застосовують при важких та вкрай важких формах коронавірусної хвороби.

Фото на головній tsn.ua