У Черкасах відкрили меморіальну дошку загиблому на Майдані Андрію Черненку

16 лютого в черкаській школі №8 відкрили пам’ятну дошку загиблому на Майдані випускнику

Андрій Черненко народився на Полтавщині в селі Слободо-Петрівка. Його дитинство минуло в Черкасах, і зараз тут проживають його батьки та брат.

У 1994-му році він завершив школу №8. Опісля закінчив Національний транспортний університет за спеціальністю «інженер-технолог». Пройшов строкову службу в лавах Збройних сил України, служив у м. Мукачево. У 2008-2012 роках разом із дружиною працював у Посольстві України в Нідерландах. Після повернення в Україну переїхав жити до Києва.

Батьки Андрія Черненка

Вперше чоловік пішов на Майдан після побиття студентів у листопаді 2013 року. За словами знайомих, він щовечора був на Майдані, де допомагав укріплювати барикади. 18 лютого 2014-го він отримав смертельне поранення. У нього лишилися дружина та маленька донька.

Директор школи Тетяна Саєнко каже, що в закладі довгий час не знали, що випускник загинув. А як тільки дізналися – одразу вирішили увіковічнити його пам’ять, відкривши меморіальну дошку.

Валентина Конопа, вчителька:

«Я була класним керівником у Андрія. Він завжди був позитивним, усміхненим і добрим. Я лише вчора дізналася, що він загинув».

Указом Президента України Черненку Андрію посмертно присвоєно звання Героя України. Також посмертно він отримав орден «Золота Зірка» та медаль «За жертовність і любов до України».