Повернути додому. У Черкасах створили сервіс для пошуку загублених тварин

Він працює у Телеграмі та Вайбері

Where Is My Pet? (WIMP) – під такою назвою команда черкащан створила сервіс для пошуку загублених домашніх тварин. Ви розміщуєте фотографію улюбленця, вказуєте місце, де він загубився, та невеликий опис, який би допоміг його відшукати. Усім зареєстрованим користувачам у радіусі одного кілометра від вас прийде відповідне сповіщення.

«Сама ідея виникла ще років п’ять тому. Хотілося створити щось дійсно корисне для суспільства. Я бачив, як багато тварин бігає по вулиці та розумів, що частина із них – це ті, що колись загубилися і не змогли повернутися додому. Довгий час я був підписаний на різні спільноти, що збирали повідомлення про загублених тварин, і вважав, що вони не досить продуктивні тому, що часто люди не вказували, де саме загубився улюбленець або ж заявку створювали через кілька днів після зникнення», – розповідає Роман Плинько.

Загублена тварина

Роман Плинько створив сервіс спільно з Віталієм Тімоляновим і Катериною Чепурною. Вони разом вчилися на курсах від Masters Academy. А WIMP – це випускний проект. На його розробку у них пішло близько півроку.

«Суть така: що більше буде зареєстрованих користувачів, наприклад, рівномірно розселених по Черкасах, то будь-яка заявка теоретично отримає одразу 400-500 переглядів. І неабияких переглядів, а це будуть люди, які саме гуляють на вулиці чи вийшли в магазин. І я гадаю, ймовірність успішно повернути тварину в першу годину після зникнення дуже велика», – каже Роман.

Сервіс працює через Телеграм- і Вайбер-ботів. Щоб подати заявку, необхідно вказати ім’я (username) свого користувача в Телеграмі або надіслати номер мобільного для Вайберу (така специфіка цього месенджера).

Як приєднатися до сервісу

Відкрити Телеграм чи Вайбер і знайти бота із назвою WIMPbot або відсканувати QR-код і перейти за посиланням.

Далі бот запропонує зареєструватися – кнопка «Зареєструватися». Потім треба відправити свої координати. Щоб це зробити, треба увімкнути GPS на своєму телефоні та використати функцію цих месенджерів. Дочекайтеся, доки карта відцентрується на вашому місці перебування і відправте її або можна обрати будь-яку точку на карті.

Все – ви зареєстровані! Якщо в радіусі кілометра від вас створять заявку, то бот надішле її вам.

Якщо ви бажаєте створити заявку, то необхідно перейти в меню «Створити або закрити заявку». Далі, керуючись підказками бота, відправте всі необхідні дані.

Сервіс працює у Телеграмі та Вайбері

Якщо бажаєте подивитися, хто загубився у вашому районі чи деінде, необхідно перейти в меню «Переглянути загублених улюбленців».

Також сервіс модерує заявки, щоб у ньому не розсилали спам.

«Дефекти чи помилки у програмі, які нам траплялися, ми виправили. Єдине, чого ще не було, то це високого навантаження, коли багато людей одночасно використовують сервіс. Про нього ще мало знають. Але ми побудували сервіс так, щоб він витримав», – додає Роман.