«Таємниці мого міста». Інтерв’ю з режисером проекту Андрієм Раднюком

До дня Захисника України в Черкасах презентували історичну короткометражку про черкаського старосту Остафія Дашковича, якого зіграв міський голова Анатолій Бондаренко

17 жовтня у черкаському кінотеатрі «Мультиплекс» показали заключну частину серії короткометражних документальних фільмів «Таємниці мого міста». У ньому йдеться про старосту Черкас і першого отамана війська запорізького Остафія Дашковича. Головну роль у фільмі зіграв міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. 

Стрічку створила громадська організація «Синергікон». На її виготовлення з міського бюджету виділили більш, ніж 100 тис. грн.

Згідно зі свідченнями істориків, заслуга Остафія Дашковича в тому, що він зібрав докупи розпорошених людей, організував їх у єдину військову силу, установив однакову для всіх єдину зброю – вогнепальну та шаблю. Він надійно охороняв Черкаси від набігів татарів. За переказами, дружини останніх лякали іменем Дашковича своїх дітей.

«Таємниці мого міста» – це соціальний культурно-просвітницький проект, що розкриває таємницю малодосліджених сторінок Поділля, Рівненщини, Київщини, Буковини, Черкащини, Одещини. Його мета – дослідити якомога більшу кількість українських міст.

У квітні 2016 року компанія «Синергікон» вже презентувала чотири фільми про Черкащину – «Сакральні офорти» (про життя Тараса Шевченка), «Дитячий альбом« (про життя Петра Чайковського в Кам’янці), «Коврай і Сковорода» (життя філософа на Золотоніщині ), «Дуб-патріарх» (історія Черкащини від часів Київської Русі і до сьогодні очима старого дуба Максима Залізняка).


Читайте також