У спорті лише дівчата. Катерина Шевченко

Катерина Шевченко півтора роки у кінологічному спорті. Дресирувати собаку вона мріяла ще з дитинства

Зараз же дівчина займається аджиліті – подоланням перешкод на швидкість із собакою. Як себе почувають дівчата у спорті, чим жертвують заради перемог і чим живуть – дивіться в новому випуску програми «У спорті лише дівчата». 

«Коли я купила собаку, звернулася до Черкаської обласної Федерації кінологічного спорту. Зараз тренуємося двічі на тиждень, але у цьому спорті займатися підготовкою треба і поза тренуваннями. Найбільше мені подобається знаходити контакт із собакою. Ми як команда, і результат залежить від нас обох, – розповідає дівчина, – Мою собаку звати Бела Нора. Це німецька вічварка, їй 2 роки і 7 місяців. Мені дуже сподобалося фото її мами та цуценят. Це дуже віддана порода і чужих рук вона не терпить».

Катя каже, що найважче у аджиліті досягнути зосередженості собаки на хазяїні. Щоб вона слухалася його як в повсякденному житті, так і на трасі. Заради спорту та улюбленої собаки дівчині довелося полишити кар’єру моделі.

«У 13 років я пішла до школи моделей і серйозно займалася цим більше 5 років. Якийсь час навіть навчала інших. На одному із фестивалів моди мені навіть присвоїли звання «Міс екстравагантність». Але дресирування займало багато часу, і я вирішила присвятити себе саме цьому».

Дівчина каже, що цей спорт зробив її більш упевненою в собі та дисциплінованою.

«Якщо раніше можна було поспати довше, то зараз собака цього не дасть зробити. Адже о сьомій ранку у нас пробіжка».

Свою спортивну кар’єру в аджиліті вона почала з перемоги в дебютній трасі. Опісля були призові місця в міських та обласних змаганнях. Останнє її досягнення – це друге місце на етапі Кубка світу з аджиліті.

«Аджиліті повністю побудоване на грі. Тут не допоможе кричати на собаку – треба знайти спільну мову. Якщо собака щось не зробила на трасі, то це провина хазяїна».

Вона зізнається, що хоча і доводиться бути суворою зі своєю собакою, але поза спортом має м’який характер. Мріє дівчина перемогти на Чемпіонаті України з аджиліті та стати кандидатом в майстри спорту. Адже якщо є контакт між людиною і собакою – можна підкорити будь-які висоти.