Люди, які змінюють місто. Анастасія Картіка

Влаштувала Travel Fest «SidiDoma»

Черкащанка Анастасія Картіка подорожує з дитинства. Минулого року відкрила для себе автостоп і подорожні фестивалі. Тепер її запрошують до різних міст України ділитися цим досвідом.

Настя хоче і Черкаси долучити до культури самостійних подорожей. Тому вирішила влітку влаштувати Travel Fest «SidiDoma», де усі «мандрівники» Черкас можуть перезнайомитися, а новачки отримати багато корисної інформації про подорожі автостопом, про подорожі світом.

Інформація про авторку проекту – Анастасію Картіку:

– Учасниця (спікер) Travel-фестивалів у Києві та Львові на тему екологічного волонтерства
– Кандидатка у майстри спорту з веслування на каное, призерка всеукраїнського чемпіонату з веслування на каное
– Волонтерка
– Організаторка флешмобу «Зустрічаємо тверезо Новий рік» і новорічних пробіжок

Інформація про проект:

Назва проекту: Travel Fest «SidiDoma»
Мета проекту: надати інформацію про організацію самостійних подорожей
Дата проведення: початок червня

– Анастасіє, розкажи про твоє захоплення мандрівками?

– Із дитинства мама нас із сестрою возила у подорожі по Україні – Захід, Схід, Крим – усюди ми були. Ми їздили самостійно – без туристичних агентств. І тому в мене немає страху опинитися у якомусь незнайомому місці, місцевості. Коли ти мандруєш кудись не по путівці – це так захоплює! Потім я дізналася з Інтернету, що можна подорожувати автостопом. У минулому році Київський політехнічний інститут проводив «КПІ-автостоп fest» – це коли студенти вишів і будь-хто охочий мали автостопом проїхати західний регіон: Київ-Тернопіль-Львів-Чернівці і повернутися до Києва. І все це за 2 дні. Я долучилася до цього, і мені дуже сподобалося! Я вирішила продовжувати.

– В яких країнах ти побувала?

– Поки що не в багатьох – у Грузії, Вірменії, Росії, Білорусії. Активно подорожувати я почала у минулому році. Мій друг шукав супутника для подорожі до Вірменії. В Єревані мав виступати гурт «System of a Down» у знак пам’яті 100-річчя геноциду вірменського народу. І він хотів потрапити на їхній виступ. Я приєдналася до нього. Ми поїхали автостопом і залишилися там ще на 10 днів як ековолонтери за програмою Woofing (ред. – Woofing – це набір міжнародних програм агротуризму, що дозволяють поєднати туризм із роботою в органічному сільському господарстві). Жили ми у колоритному вірменському селі на кордоні з Азербайджаном. Нас зібралася неймовірна компанія: ми з моїм другом з України, американець, дівчина з Росії, поляк і хлопець із Англії. Я та росіянка Аня готували їсти хлопцям, які займалися по господарству та робили ремонт у будинку. У вільний час подорожували по визначних місцях і просто насолоджувалися природою Вірменії.

– Що запам’яталося найбільше?

– Природа і гостинність людей. У Грузії та Вірменії такі люди! Хочеться повертатися туди знову і знову. Там дуже гарне ставлення до українців – допомагають у всьому, запрошують додому переночувати. Коли ми перетинали кордон Росії з Грузією, один водій спитав нас: «Ви куди?». «У Вірменію» – відповіли ми. Тоді він сказав: «Навіщо туди, на каміння дивитися?» І я тоді подумала: напевно, там одне каміння. Але насправді там неймовірна природа – дуже гарні гори із засніженими вершинами, як у європейських Альпах, мальовниче озеро Севан, яке ще називають вірменським морем, і багато іншого, що словами не описати.

– Що надихнуло на створення проекту Travel Fest «SidiDoma»?

– Минулий рік у мене був дуже насичений – я багато їздила по Україні і за кордоном, багато взяла від світу. І вважаю, коли ти щось береш, ти повинен і щось віддати. Тому Travel Fest «SidiDoma» – це моя подяка світу за те, що отримала у подорожах. А надихає мене не сам процес подорожей, а те, що вони дають – спілкування з новими людьми, пізнання нового. Також вважаю, що люди діляться на 2 категорії – одні рухають світ, а інші сидять і нарікають: «Куди цей світ рухається?!» Я хочу належати до першої категорії.

– Як ти дізналася про конкурс «Ідея-Дія-Результат»?

– Я знала «Промолодь» і слідкувала за їхніми новинами. Тому коли вони оголосили конкурс і лекції в рамках нього, я охоче долучилася.

– Як виникла ідея створення такого фестивалю в Черкасах?

– Ідея виникла в процесі відвідувань лекцій «Промолоді». Взагалі подібні Travel-фестивалі проводяться регулярно по Україні. І мене запрошують на них в якості спікера – там я ділюся своїм досвідом. Тому вирішила створити подібний фестиваль і в рідному місті.

– Які активності заплановані у рамках фестивалю Travel Fest «SidiDoma»?

– Я планую долучити різних цікавих спікерів, насамперед із Черкас. Але будуть і мої знайомі з інших міст України. Впродовж дня буде організовано лекторій, у перервах між виступами будуть музичні паузи. На фестивалі буде Travel Market, де можна буде щось невеличке для подорожей купити, а також фудзона, де можна буде купити смачненьке поїсти. Я вже домовилася, тож на фестивалі можна буде скоштувати фалафель – це арабська страва з нута (турецького горіха). Дуже смачна і незвична. Ще буде стіна для пошуку друзів для подорожі – будь-хто зможе залишити там свої координати. Та багато іншого.

– На кого орієнтований фестиваль?

– На людей, які і так подорожують під час своєї відпустки, але хотіли би більше мандрувати. На людей, які не знають, як організувати власну поїздку. А також на студентів. Взагалі ідея фестивалю – згуртувати людей, оскільки в Черкасах є багато людей, які постійно подорожують, але вони роз’єднані. Я хочу їх об’єднати, щоб вони перезнайомилися, обмінялися контактами, поділилися власним досвідом один з одним. Але головне – залучити людей, які не мають досвіду самостійних подорожей. Надати їм потрібну інформацію. Бо є люди, які навіть не виїжджали за межі області.

– Що твій проект Travel Fest дасть місту?

– Ідея в тому, щоб активізувати Черкаси, дати можливість познайомитися із чимось новим – є не тільки дім-робота-дім і відпустка в Шарм-Ель-Шейх. Взагалі подорожі – це інструмент розвитку людини.

– Хто допомагає в реалізації проекту?

– Моя сестра. Ми разом усе придумуємо. Ще дизайнерка з Києва – вона створила макет постера фестивалю. А також моя подруга. І, звичайно, «Промолодь».

– Яка допомога тобі потрібна для проекту?

– Насамперед потрібні кошти для оренди приміщення для проведення фестивалю. Поки що фінансово мені допомагає моя родина. Також потрібні волонтери у день проведення заходу. Тому, якщо хтось хоче долучитися, – звертайтеся!

Якщо ви хочете допомогти (фінансово або в якості спікера чи волонтера) – звертайтеся за наступними контактами:

Телефони Анастасії: (063) 400 5465
Сторінки у соц. мережах: https://www.facebook.com/groups/982274035154194/?fref=ts
https://www.facebook.com/profile.php?id=100005758307426 
https://vk.com/ana_travel