Собакам у Черкасах не місце. Коли для них облаштують спеціальні майданчики?

У парку Хіміків збудують майданчик для вигулу тварин за рахунок собачників

У 2009-му році виконком Черкаської мерії заборонив вигулювати собак у місті. Причина заборони – власники тварин не прибирають за ними екскременти. Загроза штрафу не жахає собачників, які продовжують вигулювати тварин у людних місцях без повідка та намордника. У планах влади – збудувати майданчик для вигулу за кошти собачників.

Черкащанка Ольга щодня вигулює свого фокс-тер’єра Носа в Соснівському парку. Хоча вона знає, що в парку вигулювати собак не можна, але робить це, бо більше немає де. Щоб якось компенсувати ймовірну «шкоду», дівчина прибирає за своїм собакою, а коли людно – не знімає повідка.

«Я його власниця 2,5 роки, і в мене є звичка брати з собою 4-5 пакетиків, щоб прибрати за Носом. А люди до моєї звички ставляться неоднозначно. Буває, тикають пальцями та сміються, що я прибираю за собакою лайно. Їм звичніше, що собака зробить свою справу та просто не звертати на це увагу», – каже Ольга.

Черкащани, яких ми опитали, вважають, що господарі повинні прибирати за своїми вихованцями.

«Собаки нам не заважають. Але за ними треба прибирати», – каже мати і показує на ногу дитини, яка вступила у собаче лайно. – «Зараз ідемо додому, бо вступили в таку… неприємність. Елементарно можна ж було взяти пакет чи серветку, щоб прибрати за своєю собакою!»

Не прибирають за чотирилапими

Це і стало однією з причин, чому заборонили вигулювати собак у людних місцях. Таку постанову ухвалив виконком, за словами чиновників, ще у 2009 році. У ній заборонили вигул собак у парках, на пляжах та інших зонах відпочинку.

В Адмінкодексі прописано покарання за вигулювання тварин у невідведених для цього місцях. Це штраф від 17 до 51 гривні. Хоча собачники продовжують вигулювати тварин в парках, скверах. За інформацією прес-офіцерки патрульної поліції Черкас Зої Вовк, за останній рік штраф за цією статтею патрульні виписували чотири рази.

Хоча спеціальних майданчиків для вигулу тварин у Черкасах немає. Тому жителі Хімселища попросили мерію дати дозвіл на спорудження собачого майданчика в парку Хіміків. Облаштування тренажерів, паркану вони готові зробити за власний кошт.

Начальник відділу екології департаменту житлово-комунального комплексу міськради Володимир Гусаченко розповів, що це дозволили зробити. І не тільки в парку Хіміків, але й в Сосновому бору та парку Перемоги.

«Цим рішенням дозволили будівництво трьох майданчиків. Але заборону на вигул в громадських місцях ніхто не скасовує. Як можна дозволити гуляти з тваринами на пляжах, якщо за ними ніхто не прибирає?» – пояснює  Володимир Гусаченко.

Допомагатимуть із ділянками під майданчики в комунальному підприємстві «Дирекція парків». Його керівник Володимир Стойко пояснив, що в парку Хіміків робитимуть майданчик для собак без залучення бюджетних коштів

«Ми визначимо ділянку, погодимо її. А кінологічний клуб «К-9» огородить його та поставить тренажери для вигулу та дресирування собак за свої кошти. Мені би не хотілося використовувати бюджетні кошти, а зробити це за гроші тих людей, що будуть вигулювати своїх собак. Скільки це коштуватиме – поки що не знаю. Але минулого року подібний майданчик подавали на громадський бюджет, і там обрахували вартість – близько 150 тисяч гривень», – розказав Володимир Стойко.

Зведення такого майданчика неоднозначно оцінює кінолог і дресирувальник Володимир Лінник.

«Якщо це буде кілька майданчиків в кожному районі міста – буде нормально. А якщо один – буде велике скупчення собак. А сам майданчик стане «розплідником» інфекцій – таких, як чума та ентерит. Навряд чи за цим майданчиком будуть слідкувати. І вбити інфекцію буде дуже важко», – сказав кінолог.

Яким може бути майданчик для вигулу собак

Перший тренувально-вигульний майданчик для собак облаштували у Львові на території парку Франка. Його площу можна порівняти з половиною футбольного поля (4000 квадратних метрів – авт.).

Майданчик розділений на дві секції: для великих і маленьких порід собак. Там розміщені спеціальні снаряди для аджиліті (собачий фітнес) – гірки, гойдалки, кільця тощо. Територія огороджена парканом. Там є пакети та урни для прибирання за тваринами.

Користування майданчиком безкоштовне.

Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.