У купу вже не вступите. У Черкасах встановили першу собачу вбиральню

Тепер за собакою на вулиці прибирати буде легше

Наприкінці листопада на вулиці Гагаріна у Черкасах з’явилася «собача вбиральня». Вона складається з інформаційної стійки та комірки з одноразовими біопакетами для прибирання за собакою. Для чого її встановили, дізнавалося Громадське: Черкаси.

Вбиральню встановила команда «The Cherkasy». Як пояснює кураторка команди Людмила Сотник, це спільнота меценатів та жителів міста. Вони не пов’язані із політиками чи бізнесом. А просто роблять корисні для міста справи. На вбиральню активісти витратили 4500 гривень.

Ідея встановити вбиральню виникла ще влітку. Проте реалізували її тільки зараз. Команда «The Cherkasy» опитала містян, провела переговори з місцевою владою та вивчила досвід  інших міст. Активісти сподівається, що подібні ініціативи підвищать свідомість власників собак та покращить санітарний стан міста.

Фото «The Cherkasy»

«Для чого ми це робимо? Аби донести інформацію про те, що вигулювати своїх песиків можна культурно та по-європейськи. Ми це робимо, аби мотивувати черкасців змінювати себе та своє місто. Бо як кажуть: «Хто може, той робить. Хто не може, той критикує». Звичайно, критикувати завжди легше… За власний кошт ми встановити інформаційну стійку з відповідними написами та комірку з одноразовими біопакетами для прибирання за собакою. Ця конструкція без смітника. Сміттєві баки стоять біля вбиральні, куди власник собаки може викинути використаний біопакет», – каже Людмила Сотник.

До цього команда «The Cherkasy» вже відновила клумбу біля ТРЦ «Хрещатик-Сіті», встановила лавки-«олівці» в дитячому парку та сквері «Казка» і відремонтували туалет в дитячому парку та Черкаському політехнічному технікумі.