Шість вулиць Черкас можуть назвати на честь загиблих АТОвців

Чи бути цьому, вирішуватимуть депутати міськради

Нові назви можуть отримати ще шість вулиць у Черкасах. Їх хочуть наректи на честь загиблих атовців. За це 16 січня проголосували члени виконкому. Остаточне рішення тепер мають ухвалити депутати міськради. Почитайте, які вулиці хочуть перейменувати та на честь кого.

1. Вулиця Нахімова – вулиця Юрія Тарасенка

Вулиця отримала назву на честь Павла Нахімова – російського флотоводця, адмірала, одного із організаторів та керівників оборони Севастополя у 1854-1855 роках.

Черкащанин Юрій Тарасенко був молодшим сержантом 79-ї аеромобільної бригади. Він загинув 4 вересня 2014 року на Донеччині під Маріуполем, потрапивши у засідку під час руху колони.

Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

 2. Провулок Стасова – провулок Старшини Бойка 

Вулицю назвали на честь Володимира Стасова, російського музичного та художнього критика.

Черкащанин Ігор Бойко був розвідником 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади. Загинув 30 січня 2015 року в результаті артилерійського обстрілу взводного опорного пункту в районі Дебальцевого.

Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

3. Вулиця Невського – вулиця Олександра Маломужа 

Вулиця отримала назву на честь Олександра Невського, новгородського князя.

Черкащанин Олександр Маломуж служив у 2-му батальйоні спеціального призначення НГУ «Донбас». Він загинув 29-го серпня 2014 року під час виходу з «іловайського котла». При в’їзді до села Червоносільське по автомобілю, де знаходився боєць, вистрілив російський танк. Олександр загинув разом із сімома побратимами, що були у вантажівці.

Посмертно нагороджений відзнакою «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня.

4. Провулок Чкалова – провулок Андрія Терещенка 

Валерій Чкалов – радянський льотчик-випробувач, Герой Радянського Союзу.

Черкащанин Андрій Терещенко служив у 95-й окремій аеромобільній бригаді водієм-механіком БТР. 2 грудня під час обстрілу Донецького аеропорту отримав тяжке поранення у голову. Був доставлений у госпіталь, однак врятувати його не вдалося.

Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

5. Вулиця Грибоєдова – вулиця Ярослава Чалого 

Вулицю назвали на честь Олександра Грибоєдова, російського письменника.

Черкащин Ярослав Чалий пішов воювати добровольцем. Служив старшим лейтенантом у 17-ому окремому мотопіхотному батальйоні 57-ї механізованої бригади. Він помер у госпіталі 18 серпня від осколкового поранення, яке він отримав неподалік Горлівки.

Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, відзнакою «Почесний громадянин міста Черкаси» І ступеня, пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня.

6. Вулиця Ярославська – вулиця Прикордонника Лазаренка 

Вулицю назвали на честь міста-побратима Черкас в радянські часи – Ярославля.

фото сайту Державної прикордонної служби

Черкащанин Павло Лазаренко повернувся в Україну з Іспанії у 2014 році та пішов добровольцем на прикордонну службу.

Під час обстрілу Павло отримав поранення та відмовився від евакуації до госпіталю. Та з часом, коли стан почав погіршуватися, його разом із колоною Збройних Сил направили до госпіталю. Колона потрапила під обстріл – Павло Лазаренко загинув.

Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, нагороджений відзнакою «Почесний громадянин міста Черкаси», пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня.