Новий голова Черкаської облради. Що відомо про Анатолія Підгорного

Звідки взявся новий голова облради та на що він взагалі впливає

29 жовтня депутати Черкаської обласної ради обрали нового голову. Ним став керівник фракції ВО «Черкащани» Анатолій Підгорний. Більше про нового голову облради та його повноваження читайте у матеріалі.

Хто такий Анатолій Підгорний?

Анатолію Підгорному 41 рік. Проживає у Тальному. Одружений. Має сина та двох доньок.

Власник фермерського господарства «Терра-Украгро», приватного підприємства «Тальне-Агрохім» та співвласник ТОВ «АТ Сіріус Агротрейд».

«Терра-Украгро» на Полтавщині та «Тальне-Агрохім» на Тальнівщині займається вирощуванням зернових та бобових культур. «АТ Сіріус Агротрейд» –  оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

Які статки має?

Підгорний орендує земельні ділянки у Полтавській області та володіє землею у Тальнівському районі. Має будинок на Тальнівщині площею 324,5 метрів квадратних та квартиру у Тальному на 63,3 квадрати.

Його дружина Людмила має понад чотири десятки земельних ділянок у Тальнівському районі та нерухомість у Тальному.

Підгорний їздить на Mercedes-Benz 2011 року випуску та на ВАЗ 2007 року. Має також сільськогосподарську техніку.

У власності дружини Suzuki 2015 року випуску, ВАЗ 2004-го року та сільськогосподарська техніка.

За основним місцем роботи – на Тальнівська філія ДП «Укрветсанзавод» – заробив понад 57 тисяч гривень.

Від надання майна в оренду отримав понад 1,2 мільйона гривень.

Задекларував дивідендів на майже два мільйони. Також має готівку – 878 тисяч гривень.

Новий голова Черкаської облради
Фото із Фейсбуку Анатолія Підгорного

Скандали, пов’язані з Підгорним

Певний час Анатолій Підгорний очолював тальнівську філію ДП «Укрветсанзавод». Підприємство займалося переробкою тваринних туш на м’ясокісткове борошно. Як пише OBOZREVATEL, місцеві жителі нарікали, що саме через діяльність заводу в Тальному та навколишніх селах стоїть нестерпний їдючий сморід. У 2016-2017 роках тальнівчани виходили на акції протестів. Працівники підприємства пояснювали: обладнання застаріле, відсутні спеціальні фільтри. Однак наполягали: так працюють всі ветсанзаводи в країні.

У 2019-му прокуратура відкрила кримінальну справу проти ПП «Тальне-Агрохім». В обґрунтуванні клопотання слідчий зазначає, що службові особи ГУ Держгеокадастру у Черкаській області та органів місцевого самоврядування Тальнівського району незаконно надали в коренду ПП «Тальне-Агрохім» земельні ділянки на території Тальнівського району Черкаської області. Це спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.

Суд ухвалив провести земельно-технічну експертизу.

За що відповідає голова облради?

За словами очільника обласного осередку Комітету виборців України Максима Михлика, повноваження голови обласної ради наразі не є суттєвими. Зокрема він координує роботу обласних депутатів, організовує голосування на сесії обласної ради та розпоряджається грошима, що передбачені на утримання обласної ради та її виконавчого апарату.

«У сучасній системі місцевого самоврядування голова обласної ради – більше представницька посада. Суттєвих важелів впливу на політику чи економіку у нього немає. По суті зміна прізвищ нічого не змінить у житті області: чи це Коваленко, чи Вельбівець, чи Підгорний», – говорить Максим Михлик.

Утім, майбутня реформа адміністративно-територіального устрою, яку запланували завершити у 2020-му році, може змінити ситуацію.

«Після реформи обласні ради матимуть вплив. Вони отримають повноваження формувати виконком, який якраз і відповідає за витрачання бюджетних грошей. Натомість голова облдержадміністрації виконуватиме номінальну функцію префекта», – додає голова обласного осередку Комітету виборців України.

Новий голова Черкаської облради
Фото із Фейсбуку Анатолія Підгорного