Чи врятує сонячна погода і вживання алкоголю? Що варто знати про COVID-19

Міністерство охорони здоров’я відповідає на найпоширеніші питання

Із кожним днем COVID-19 обростає новими чутками та міфами. Є різні теорії як щодо походження вірусу, так і стосовно боротьби з ним. У Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України відповідають на найпоширеніші питання про коронавірус.

Чи правда, що в літній період ризик захворіти на COVID-19 менший? Температура повітря вище +25˚ С та сонячне проміння зменшують активність вірусу?

Захворіти на COVID-19 можна незалежно від того, наскільки тепла та сонячна погода. У країнах зі спекотним кліматом також спостерігається поширення захворювання.

Чи вживання алкоголю знижує ризик захворювання на COVID-19?

Ні. Часте та надмірне вживання алкоголю підвищує ризик виникнення різноманітних порушень в організмі. А у разі зараження, це може додатково ускладнити перебіг захворювання на COVID-19.

Чи гаряча ванна може захистити від зараження COVID-19?

Ні. Нормальна температура тіла тримається в межах 36,5 – 37˚ С незалежно від температури води у ванні або в душі. Занадто гаряча ванна може нашкодити здоров’ю та призвести до опіків шкіри.

Наразі немає вакцин та ліків проти нової коронавірусної інфекції. Один із найбільш ефективних способів захиститися і запобігти поширенню інфекції – фізичне дистанціювання та щоденна гігієна. А саме:

  • безконтактне привітання;
  • гігієна рук;
  • дотримання респіраторної гігієни і етикету кашлю;
  • дистанція не менше півтора метри від інших людей у публічних місцях;
  • самоізоляція у разі появи респіраторних симптомів.