«Владимирский централ»: що слухають водії черкаських маршруток

Та як ставляться до законопроєкту про заборону фільмів і музики у громадському транспорті

 

Без пісень та кіно: 4 лютого народний депутат, колишній голова Інституту Національної пам’яті України Володимир В’ятрович разом з колегами зареєстрував законопроєкт «Про заборону акустичного насильства». Він не дозволяє трансляцію музики та фільмів у громадському транспорті. Тому можна використовувати лише навушники. Це стосується як водіїв, так і пасажирів.

Ми дізналися що думають про ці нововведення водії та пасажири міжміських рейсів у Черкасах.

Автостанція, вул. Остафія Дашковича, 40

Черкаси. Автостанція Дашковича. Фото. Черкаси-Київ. Маршрутки
Пасажири готуються до відправлення за маршрутом Черкаси – Київ

Володимир, водій
Черкаси–Київ

«Ніколи не догодиш з фільмом усім. Хтось хоче про війну, хтось – комедію. Раніше часто вмикав «95 квартал». Або природничі програми від ВВС. «Планета земля», наприклад. Їх можна дивитися без звуку, там красива картинка. Хто хоче – дивиться, хто хоче – ні.

Зараз фільмів не вмикаю. Тихенько можу поставити збірник повільної, нейтральної музики. Інколи можу слухати по радіо новини або інформацію про те, де в місті корки.

Зазвичай, фільм крутять на нерегулярних, тематичних перевезеннях. Наприклад, мультфільми для дітей. Але краще, щоб малі дивилися у вікно – так вони не захитуються.

Поки не зрозумів як ставитись до законопроєкту».

Олександр, водій
Черкаси–Чигирин

«Музика буває різною. Люблю українську, але інколи деякі сучасні пісні – неприємні. Наші артисти також часто співають російською. Я не проти цього. Завжди щось вмикаю.

Коли пасажир біля водія говорить по телефону або щось дивиться на всю гучність – це також проблема. Часто буває, зроблю зауваження – а потім у відповідь вислуховую обурення».

Черкаси. Автостанція Дашковича. Фото. Черкаси-Київ. Фільми. Маршрутки
Мелодрама «Фотографія не на добру згадку», яку водій Василь увімкнув на рейсі Черкаси – Київ

Сашко, пасажир: школяр
Черкаси–Чигирин

«Зазвичай, я слухаю свою музику в навушниках, на музику водія уваги не звертаю. Тому на законопроєкт мені все рівно.

Якось всю дорогу до Німеччини показували «Свати». Две сезони. Ніхто не був проти, навпаки просили ще і ще. Я також цей серіал люблю».

Діма і Яна, пасажири: заробітчанин і випускниця ВНЗ
Черкаси–Канів, Черкаси–Чигирин

«Ми не вважаємо, що російська мова – це мова окупанта, бо ми роками були всі разом. Тому пісні російською мовою слухаємо.

А до законопроєкту ставимося позитивно. Усі люди різні, тому завжди може статися конфлікт інтересів. До того ж, музика і фільми – це те, що відволікає водія. А безпека пасажирів – головна».

Автовокзал, вул. Митницька 7/2

Анатолій, водій
Черкаси–Київ

«Я слухаю все, що по душі. Можу і шансон.

Але вже років 5 не вмикаю ні музики, ні фільмів. Для цього в автобусі у мене є вай фай – пасажири можуть дивитися все, що хочуть через свої навушники. А я слухаю мотор машини.

До ініціативи ставлюсь позитивно».

Черкаси. Автостанція Митницька. Фото. Черкаси-Київ. Музика. Маршрутки
Водій Анатолій пасажирів музикою та фільмами не розважає. Для цього у салоні має вай-фай

Василь, водій
Черкаси–Київ

«97% моїх пасажирів завжди дивляться фільми і дуже їх люблять. Бувало таке, що вже доїхали до кінцевої, а люди не виходять і просяться додивитись кіно. Зазвичай, люблять мелодрами. Сьогодні буде «Фотографія не на добру згадку» (ред. – фільм 2016-ого року, українсько-російського виробнитства).

З виконавців люблю і Антонова, і Сєрова, і Барикіна. Бачив вживу як «громила» Кіркорова, так і Баскова, трошки меншого зростом. Часто вмикаю музику, але тихенько, біля себе.

Закон на мою роботу не вплине, буду вмикати фільми і пісні надалі. Якщо хоча б один пасажир буде проти – я завжди вимкну».

Валентина, пасажирка: дієтологиня
Черкаси–Київ

«Як на мене, це – радикальна заборона. Такі питання треба не узаконювати, а вирішувати, спілкуючись. Пасажири різні: може їхати дружня компанія, яким хотітиметься музики, а може їхати хтось з головним болем, тоді треба тиша.

Мене ніколи не дратує музика. Головне, щоб грала не на весь салон».

У законопроєкті не вказано як каратимуть тих, хто не дотримуватиметься нових правил. Наразі документ вивчають у комітетах Верховної Ради України. Для того, щоб він вступив у дію, за нього має проголосувати більшість депутатів і підписати президент.

Нагадаємо, що законопроєкт зареєстрували після інциденту, що стався у ніч на 27 січня, коли двоє волонерок через незгоду водія вимкнути російський серіал були змушені посеред траси вийти з автобуса. Відомо, що водій вибачився перед однією з пасажирок телефоном. Керівництво компанії перевезень пообіцяли звільнити водія і повернути пасажиркам гроші за квитки.

Текст і фото: Анна Дев’ятко

Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED