Вільний вибір пологового будинку і жодних благодійних внесків. Що медична реформа гарантує породіллям

Розповідаємо, які послуги будуть безоплатними, а за що таки доведеться заплатити

8 136 гривень – стільки отримують медичні заклади за кожні пологи із квітня. Майже чотириста лікарень і пологових будинків України уклали договір з Національною службою здоров’я. Тепер вони мають право надавати медичну допомогу при пологах. За це вже навіть отримали аванс від НСЗУ. Загальний бюджет програми таких медичних гарантій – понад 1,6 мільярда гривень.

Для пацієнтки це означатиме вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації чи проживання. А також – жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами. Жінці на пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка на час перебування у лікарні.

У межах програми медичних гарантій безоплатними є:

  • медична допомогу при пологах з черговою акушерською бригадою;
  • перебування в стандартній палаті;
  • анестезія оперативних втручань за призначенням;
  • моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби);
  • інтенсивна терапія породіллі;
  • стабілізація стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби);
  • метаболічний скринінг у новонароджених;
  • вакцинація новонародженого згідно з календарем профілактичних щеплень.

Відповідно до договору із закладом, НСЗУ сплатить за кожні пологи, тому породілля має право отримати повний обсяг послуги. Але якщо жінка бажає палату підвищеного комфорту та персональне харчування, то всі ці послуги належать до категорії платних. Послуги покращеного сервісу потрібно сплатити офіційно через касу медичного закладу.

Також особисті домовленості пацієнтки з певним лікарем не входять у програму медичних гарантій. Це – особисте рішення пацієнтки.

Отримати послугу безоплатно можна звернувшись самостійно до медичного закладу, за направленням від лікаря чи іншої лікарні, а також коли пацієнтку доставила бригада екстреної медичної допомоги.

Щоб знайти пологовий будинок, у якому надають послуги за договором з НСЗУ, потрібно зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77 або скористатися відкритою інформацією на дешборді НСЗУ.

Джерело: НСЗУ