Річниця побиття Вадима Комарова. Журналісти вимагають звіту від правоохоронців

Щоб бути впевненими, що смерть колеги не є черговим безкарним злочином

Четвертого травня 2019-го у середмісті Черкас невідомий напав на журналіста Вадима Комарова. Із важкою травмою голови він потрапив у реанімацію. А через півтора місяці помер. Розслідування такого резонансного вбивста тоді взяв під свій контроль голова Національної поліції України. Однак навіть це не допомогло знайти зловмисника. Рік потому громадськість звернулася до правоохоронців, щоб отримати звіт про їхню роботу.

Четвертого травня о 9:30 черкаським патрульним надійшов виклик про те, що в центрі міста знайшли чоловіка з травмою голови. Ним виявився місцевий блогер Вадим Комаров. Після низки складних операцій він перебував в реанімації. 20 червня Вадим Комаром помер так і не прийшовши до тями.

Тоді поліція відкрила провадження за статтею 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу. Правоохоронці повідомляли, що провели низку оглядів місця події і вилучили речові докази, які можуть мати доказове значення. У кримінальному провадженні призначили комплекс судових експертиз, щоб встановити особу нападника.

Відтоді минув рік, а зловмисника так і не знайшли. Черкаські журналісти та громадські організації написали звернення до прокурора області Олександра Вороніна, керівника ГУ НП в області Михайла Куратченка та начальника Управління СБУ в області Юрія Погасія. Вони вимагають публічного звіту про перебіг розслідування вбивства журналіста.

«У нас немає сумніву у тому, що мотивом нападу була безпосередня професійна діяльність Вадима, що робить цей злочин особливо зухвалим і таким, що вимагає максимальної уваги з боку правоохоронних органів. Його розкриття мало б стати пріоритетним для всієї правоохоронної системи не лише міста чи області, а й країни в цілому. Натомість за багато місяців ми так і не отримали жодної нової інформації про хід розслідування і його хоча б проміжні результати», – йдеться у зверненні.