Рада застрахувала медиків від СOVID-19. Який розмір виплат

Медпрацівників прирівняли до військових

7 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про підвищення соціального захисту медичних працівників та їхніх сімей. За нього проголосували 340 депутатів.

«В Україні кожен п’ятий заражений коронавірусом (COVID-19) – медичний працівник, що становить 20% всіх випадків зараження. Слід зазначити, що Всесвітня організація охорони здоров’я вважає тривожним рівень у 10%. Тобто показники в Україні перевищують тривожні більш ніж у двічі», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Відповідно до нього, медику виплатять компенсацію, якщо він отримає інвалідність через зараження СOVID-19. При цьому групу інвалідності мають встановити протягом року. Максимальний розмір виплати – приблизно 630 тисяч гривень.

Виплати родині медпрацівника в разі його смерті від коронавірусу складатимуть 1,5 мільйона гривень. Страховку виплачують разово та в рівних частинах членам сім’ї, батькам та утриманцям померлого протягом місяця.

У «Європейській Солідарності» пропонували застрахувати і лікарів, які захворіли на коронавірус, та виплачувати їм страхові виплати. Проте цю пропозицію у парламенті не підтримали.

 

Світлина на головній: hungarytoday.hu